Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalça ağrısı ve bisiklet

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında TontonCocuk tarafından paylaşıldı.

1. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kıs aylarında aktif olarak bisiklet kullandım. Ve doğal olarak yol bisikleti ile duştum. En net olarak düşüşüm sol yanıma oldu ve ayağımı pedaldan çıkaramadım. Sol omzum üzerine düştüğümde sol kalçam ve sol bileğim( serce parmak hizasındaki kısım ) yere çarptı. Üzerinden yaklaşık 6 ay geçti ve sabahlari kalktığımda kalçamda bir Ağrı oluşuyor. Bacağımı 90 derece kaldırdığımda yine aynı Ağrı olabiliyor. Vücudum soğukken. Bileğim iyileşmişti lakin yeni çocuğum oldu ve gecen gun kucağıma alırken yine Ağrı oluştu bileğimde. Ve o andan itibaren hala Ağrı var. Sizce yapmam gereken nedir. Gereksiz yere sağlık kuruluşunun kapısını çalmayı sevmiyorum ve hatta üşeniyorum.

Tavsiyeleriniz icin şimdiden teşekkür ederim

2. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifalar versin. "Ağrı" dediğimiz şeyi aslında vücudumuzun yolunda gitmeyen şeyler dolayısıyla verdiği bir sinyal olarak algılayabiliriz. Vücut sağlıklı çalışıyorken ağrı oluşması ihtimali düşüktür. Hâl böyleyken ve sizin yaklaşık 6 ay önce ufak da olsa geçirmiş olduğunuz bir kaza, çarpma mevcut iken sağlık kuruluşuna gitmek için üşenmemelisiniz, daha doğrusu üşenseniz dahi gitmelisiniz kanaatindeyim :)

3. TontonCocuk

TontonCocuk Kıdemli Üye

Adı:
    murat
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @alifurkan390 ya şimdi hani yazıcı bozulur servis çağrırsiniz dizelmiş olur ya. Bendeki de öyle. Sadece sabah uyandığımda 2 3 dk Ağrı oluyor ama baya şiddetli sonra geciyor. Bileyim de tam tersi aksamlari ağırsıyor. He yasam kalitemi etkiliyor mu hayır tabiki. Ama gelecekte sıkıntı çıkarmasından korktum ve yasayan tecrübe eden var mı diye merak ettim.

Kamış Tornavida bunu beğendi.
  4. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Doğru haklısınız fakat sizin yerinizde olsam gider bu şikayetlerimi söylerdim, 6 ay geçmiş sonuçta. Tabi öyle baştan savma laf üstünde bir kontrol değil maksat, gerçekten bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmeyi düşünürdüm. Vücut sonuçta, bir tane :)