Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalan , almam gereken aksesuarlar

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yiğit Eydemir tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet ile birlikte Kask ve Eldiven aldım, numaralı gözlük kullanıyorum bu nedenle bisiklet gözlüğü kullanmak istemedim.. Kalan aksesuarları tamamlamak için 300 tl gibi bir bütçeyi ayarladım. Belirlediğim aksesuarlar ;

2 adet http://www.bisikletcim.com/store/productdetails.aspx?productID=29221 Siyah olanından 30 TL

1 adet Zefal Arctica 700 ml Suluk http://www.erdoganlarbisiklet.com/zefal-arctica-700-ml-bisiklet-sulugu-beyaz.html 36 TL

Diğer kafesi tur için vs 1 litrelik Su veya powerade gibi içecek koymak için kullanacağım , suluk kafesi yeterli mi bilemiyorum boyut olarak .

Sigma Sport BC 8.12 KM Saati 55 TL

Gece sürüşüne çıkmayacağımdan bisikletin üzerine reflektör vs düşünmüyorum.

Bunlar yanında http://www.bisikletcim.com/store/productdetails.aspx?productID=29440 Şu bel çantası ve içerisine alyan takımı , yama kiti ve tchibo pompa, ve iç lastik düşünüyorum .

Giyim olarak ise ;

http://www.decathlon.com.tr/Sort-3-Bisiklet-Sortu,PR-11555.html Bisiklet şortu 34 TL

http://www.decathlon.com.tr/Forma-3-Kisa-Kollu-Bisiklet-Formasi,PR-11775.html Forma 45 TL

1 adet buff almayı düşünüyorum. Ve 2. bir forma gerekliyse ebay'den alt - üst forma takımları 30 dolar civarı onlardan alabilirim. Belki bir de kalpiye. Ve markete girdiğimde lazım olur diye kilit ve park ayağı

Bunlar yeterli midir diye sormak istedim. Toplu almayı düşünüyorum hepsini halledeyim . Şimdiden teşekkürler

2. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet yokmu yorum

3. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim

4. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  5. esad küçükkara

esad küçükkara Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet ben bc 12.12 kullanıyorum ve çok memnunum bahadır doğru söylüyor bence o 13tl ye değer

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şort rahat değil ve içindeki ped epeyce kötü. Pedi şorta değil, içindeki fileye monte olduğundan, uzun turlarda o file rahatsız ediyor bariz biçimde. File çıkarılabiliyor ama ped de çıkmış olduğundan bir anlamı olmuyor. Pedli tayt çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Arctica suluk ise 2,5 saate kadar sıcak veya soğuk tutamıyor maalesef. Yarım saat sonra su ılımaya başlıyor. Bu havalarda bir şey beklemeyin, bunu göze alarak satın alın.

Ben olsam forma seti olarak 30 dolara eBay'den alırım. Hatta ben alacağım da, uygun forma bulamadım. Bulur bulmaz siparişi geçeceğim.

Kilometre saati için 15 lira fazla vermekte problem olmaz da, kullanmayacağınız özellik için vereceğiniz her kuruş ziyan demektir. Bunu da hesaba katmak lazım. Bel çantası yerine de bence sele altı çanta alın. Yolda üzerinizde taşıyacağınız her şey bir süre sonra sıkıntı verir. Rahat olmak lazım, ufak tefek eşyaları sele altı veya kadro çantalarına koymak lazım. Tchibo pompayı suluk kafesinin altına monte ediyorsunuz zaten, çantaya koymanıza gerek kalmıyor. İç lastik almayı unutmayın. Gece kullanmam diye de düşünmeyin, bisikletin üzerinde ön ve arkada asgari birer reflektör bulundurun.

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  7. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben de şöyle bir tavsiyede bulunayım;
    Bel çantasından vazgeçin. Bende ilk etapta bel çantası ile idare ediyordum ancak oluşan ağırlık nedeniyle oldukça sıkıntı yaratıyor bel çantası. Onun yerine kadro/gidon/sele altı çantalarını incelemenizi öneririm.

Ha bir de; gözlüğü es geçmeyin bence. Yurt dışında satılan gözlüklerin, numaralı cam takılabilecek özel aparatları oluyor ve hem güneş gözlüğünü hem de normal gözlüğünüzü aynı anda kullanmış oluyorsunuz böylece.

8. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sefa Bey'in söylediği gözlüklere örnek olarak;

http://www.meydankamp.com/ProductInfo.aspx?CATEGORYID=IyMEHVY0xQY=&ProductID=VibMgwt4l0w=

Havale ile 89 TL şu anda. Swiss Eye da kaliteli bir gözlük markası. Markafoni'de 60 liraya bir modelini aldık indirimdeyken, çok şık. Bu modelde numaralı cam takma aparatı da var. Ben en yakın zamanda düşünüyorum. Güneş ışınlarından korumasına ek olarak; toz, böcek ve diğer zararlıları da gözünüzden koruyor. Ayrıca hızlı inişlerde gözleriniz yaşarmıyor.

9. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam her yerde tayt kullanılmıyor malesef. O zaman almama bile gerek yok uzun turlar harici kullanmayacağımdan. Suluk 750 ml diye ilgimi çekti , termal birde. 500 ml polisportla pek fark yok gibi geldi , km saati ortalama hız , anlık hız vs yeterli bu nedenle 8.12 yeterli geldi. Sele altı çantasına da yedek forma , tişört vs sığdıramayacağımı düşünüyorum . Rahatsız ederse kadroya asarım :) .
    Tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkürler