Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kafayı yemek üzereyim lütfen koşun

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cem03 tarafından paylaşıldı.

1. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selamlar herkese.
    yaklaşık iki ay kadar önce bisiklet almaya karar verdim. önceleri 150-200 tl ye migrosta, carrefour da satılan dandik bisikletlerden alim diyordum, sonra bianchilerin dış görünüşleri hoşuma gitmeye başladı.
    forumu okuyunca bianchiden uzak durmam gerektiğini öğrendim ve salcanoya yöneldim, bütçemi de 500-550 tl ye kadar çıkarttım.
    şimdi de okudukça forumu salcano 240 srv, 241 sv, sedona borla, kron xc 500 arasında kararsız kaldım. mersinde ikamet etmekteyim. burda sadece salcano buldum. sizce hangisini almalıyım. salcano dışındakileri internetten getirtebilirim. montajı servisi sonradan sorun olabilir diye düşünüyorumi oyüzden salcano sıcak geliyor bilmiyorum yanılıyormuyum.

yardımcı olursanız çok sevinirim

djayo ve Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  2. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu arada genelde sahil toprak yollar ufak arazi sürüşleri planlıyorum

djayo bunu beğendi.
  3. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Size xc 500 öneririm.24 vites xc500 2011 modelin fiyatında biraz indirim yaptırtabiliyorsanız onu olmanızı şiddetle taavsiye edebilirim.Salcolardan ise 241 sv iyi bisiklettir onuda öneririm.Aslen ben 210v kullanıyorum oda çok güzel.Salcanolarda pişman etmez ama önceliğin xc500 olsun

Cem03 ve djayo bunu beğendi.
  4. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben 240 srv kullanıyorum..jant veya lastik sorunu yaşıyorum hala çözmüş değilim önümüzdeki günler halledicem ama lastikmi yamuk jantmı yamuk öğrenicez.olmadı jantlarda.köklü bir değişiklik sonucu bir canavar yaratabilirim:)

5. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    internetten gördüğüm kadarıyla resimlerden, dış görünüşü beni en çok cezbeden xc 500 oldu. ama dediğim gibi internetten getirtebilirim ancak dediğim neenlerden dolayı. biraz da bütçemi aşmam gerekecek tabi

6. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    saydığın alternatifler arasından ben sedona borla'yı tavsiye ederim...pişman olmazsın

7. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

hmm. acaba neden oluştu ki. can sıkıcı bi durum olsa gerek yeni sanırım bisikletiniz sizin de. ben de problem yaşamak istemem sonuçta 500-550 tl büyük para küçük para demiyorum ama başlarda benim bisiklet için ayırdığım bütçenin üzeri. o yüzden de almışken iyi birşey olsun isterim tabi

koray_can bunu beğendi.
  8. koray_can

Seviye:
    valla neden oluştuğunu çözmüş değilim.zaten götürdüğüm toplayan bisikletci servisi.okadar bilgili bisi degildi.topladı verdi.bende 15 lira verip daha ılgılı bır bısıkletcıye goturup tum bakımlarını ayarlarını akort ıslerını yaptırdım.ama zamanla ogrenıyorumkı.ve duyduklarımdan.sımdıkı aklım olsaydı 32 jant degıl 36 jant setlı bır bısıklet alırdım.nedenı.bır akort olayında 36lıkın tel yayılımı daha fazla oldugundan daha kolay akort olması.duyduklarımı ogrendıgımı soluyorum.yanlısım varsa duzeltın arkadaslar.aslında bısıkletı montelerden bakılması lazım ama bısıkletcıler zaten akortlu dıyıp salabılıyor.ama ılk bakım ve 2 bakım kuponunda bunların hepsı madde madde yazıyor yapıldımı yapılmadımı tik isaretı koyulması gerekıyor.dıye.neyse.sanırım benım jantta bır problemım var yada tam akort edemedıler.usta bırını bulmam lazım.cun ınce bır sapma yapıyor.oda sınırımı bozuyor.ayrıntıcı degılsenız sorun yok ama para verıpte herseyın ıı olmasını ıstıyorsunuz.dıger arkadaslara soruyorum forumda bazısında var aynı problem bazısında yok.bazılarıda mtblerde okadar yalpanın dogal oldgunu solemekte.ben yınede bır cıft yenı lastık almayı dusunuyorum ve ole jantları denemek kanıısındayım.olmadı demektır jantta yamukluk var.eger jantlar sorunluylsa m505 veya mt15 jant takımını alıcam.yada alexrimslerden bıtane bulucaz artık.ama 400 500luk bır bısıkletın avantajıda var benım ıcın acımadan.oynuyorum orasını burasını yapmaya calısıyorum.ogrenıyorum.tecrube kazanıyorum.belkı 1000 1500 bısı alsaydım cesaretım olmucaktı.bunlara.

9. koray_can

Seviye:
    sana şu öneriyide verim kendimce.bisiklet alırken.gidip görerek almanı tavsiye ederim.ben kargo siparişiyle aldım.bulundugum yerde olmadıgı ıcın bu bısıklet.bıanchı wısthle ve salcano vardı.birde kron buldum ama onuda bısıkletcı getırıyordu servısı degıldı.alcagın yerde bunların servısı yoksa bısı degısmıcek bence ıyı bır bısıklet aldıgında sedona kron corrotech olsun scott olsun yıne sıradan bır bısıkletcıye goturceksın ve yapamayınca sınırlerın bozulcak.kendın gıt gor kısmına gelınce.elınde katolog bılgılerı olan bısıkletı gıttıgın yerde ıncele cunku bazı parcaları baska olabılıyor.on aktarıcı olsun ne bılıyım ufak parcalar.belkı ama neden aynısı degıl dıyebılıyorsun.bunları gozunle gorerek alman daha mantıklı.kargola gelen urunde kısmetıne gıbı bısı oluyor.bazen.ben yasadıgım seylerden yola cıkarak goruslerımı bıldırdım.baskaları sorunlarla karsılasmamıs olabılır.buda bızım sansızlıgımız.dıyelım..

10. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Saydığın alternatifler arasında en kötüsü Borla, maşası kitlenmiyor ve 21 vites, bütçeni zorlayarak ancak xc500 e çıkabileceğini belirtmişsin, alırsan memnun kalırsın. Salcanolar da kötü bisiklet değil. En iyi bisiklet alabildiğin bisiklettir. Görüp almakta fayda var. Hayırlı olsun şimdiden.

Cem03 ve koray_can bunu beğendi.
  11. koray_can

Seviye:
    eser abiyi dinle oda bizdendir:)

12. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dediğim gibi onu ancak internetten sipariş edebilirim. sanırım bulunduğum şehir itibariyle en mantıklısı salcano olacak.

13. koray_can

Seviye:
    sen bilirsin istediğin içine sinen bisikleti al.ama bazı servislerin kendine hayrı.yok salcano aldım garantisi var diye düüşünme.bildiğin ilgili alakalı.insanlara götürmen en iyisi.birde doğru dürüst bir bisikletçi yok. disk fren hiç alma.neden diceksin.normal bisikleti yapamayan adam.hidroliği hiç yapamıyor.herkez beceremiyor.bende sırf bu yüzden aldım v fren.

14. Cem03

Cem03 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sanırım bende v fren bi astro alıcam. görerek almam en doğrusu herhalde

15. Yesim Aytekin

Yesim Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    Seni çok iyi anlıyorum. Ben de bir buçuk aydır yeni bisiklet bakıyorum. Bisiklet öyle bir hastalık ki teknik özellik, tasarım, fiyat-performans araştırması yaparken geceden sabahı gördüğüm oldu. Benim tavsiyem denemeden almaman. Denediğin bir bisikleti ancak internetten daha uygun fiyata bulursan al. Çünkü bisiklet almak yeni bir dost edinmek gibi bir şey bence. Bence bisiklet bayilerini araştırıp internetten, bisikletleri yerinde test etmen en doğrusu olacaktır.

16. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sedona Borla Al Yollara Dal :D Ben borla kullanıyorum çokta memnunun hiçbir sorun çıkartmadı kron kıran arkadaşlarım var ama sedona kırdım diyeni daha duymadım :) 2 senedir kullanıyorum hem dirty jump yaptım hem mtb hemde kilometrelerce uzun yol ama daha tık demedi üstelik o kadar da bakımsız kaldığı oluyor.

17. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Görmeden denemeden almanı tavsiye etmem.

18. koray_can

Seviye:
    abi kadro kırmak okadar kolaymı ya.adam 150 kg değilki.bisikleti yarışlarada sokmucak bu adam hoplayıp zıplamıcak.ufak bir kaldırımlardan atlamaylada kadro kırılmaz bana kalırsa.ben eski castello dominator vardı.bisikletin kadrosuna hiç bişi olmuyordu.bir eskimeden dolayı ön göbeği dağıtmıştım daha ozamanın bisikletinde.

19. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    XC500 al geç derim, Sedona Borla da giriş seviyesi ve geliştirilebilirlik bakımından iyidir. :)