Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kafayı Yemek Üzereyim Arkadaşlar Yardımınızı Bekliyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Bekci tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Bekci

Mehmet Bekci Yeni Üye

Öncelikle aranıza katılmaktan dolayı çok mutluyum .1 haftadır bisiklet almak için sabırsızlanıp alamıyorum kafam allak bullak oldu. Ne kadar zor bişeymiş ya işim içine girince o kadar dikkat edilecek ayrıntı varki daha önce bir şey alırken hiç bu kadar zorlanmadım.
    şimdi önce kendimi ve sonra kullanım amacımı tanıtayım : öğretmenim Tarsus da yaşıyorum doğayı, sporu seven görenlerin üniversite öğrencisi sandığı yapıda biriyim boyum 188cm kilom 86kg.genellikle stabilize köy yollarında gezi amaçlı ve şehir içi stress atmak için...

internette yaptığım araştırmalara göre 29" bisiklet bana daha uygun görünüyor ama çok fazla seçenek yok aklıma yatanlar cep yakıyor max 1000 tl verebilirim.Geçen gün bir internet sitesinde gördüğüm bianchi adx 2700'ü çok beğenip 1150 tlye 12 taksit şeklinde almıştım alırken 100 kez sordum 20-21" kadro boyu varmı diye 18-24 arsı hepsi var dedi ancak 1 gün sonra aradılar ve kadro boylarının standart old. söylediler güler misin ağlar mısın bende iade talep ettim.

şimdi hem moral bozukluğunun hemde bisiklete kavuşma arzumla yanlış bir seçim yapmaktan korkuyorum ve yardımlarınızı bekliyorum aklımdaki modelleri yazarsam sizin içinde bi fikir olur.

salcano astro 290 shimano ----> http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=918
    salcano astro 291 sram ----> http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=919
    sedona 729 -----> http://sedonabisiklet.com/products/q/act/showProduct/id/20 "yalnız yaşıdığım yer ilçe ve sedona servisi il merkezinde kurulumu için oraya gitmem çok zor o yüzden sıcak bakamıyorum"

son bir şey: boyum kollarım ve bacaklarımın uzunluğundan dolayı 29" daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü 26" kullandım ve bisiklet küçük kaldı altımda :). Sürçü lisan ettikse affola...

2. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba bende foruma yeni katıldım ancak 1 seneye yakın bisiklet sporuyla ilgileniyorum. Neyse vereceğim birkaç tavsiye şöyle olabilir; Sedona almayın boşverin çünkü vericeğiniz para o donanımları karşılamaz o da şu yüzdendirki sedona dolar kuruyla orantılı gidiyor yani şu aralar pahalı. Salcanolara gelince şahsi düşüncem shimanodan yana olurdu. Neredeyse hiç sram kullanmadım (1 kere arkadaşın x5 i kullandım) Tamire götürdüğünüzde adam sram yazısını görüp abdest almaya kalkmasın :D :D Salcanolar fiyat performans açısından iyidir. (Bendede astro 241 sv var) Ancak arkadaşlarda tavsiyelerde bulanacaklardır. Şimdiden hayırlı olsun. İyi günler :)

Junkiea bunu beğendi.
  3. erol inel

erol inel Yeni Üye

selam, ben 193cm boyundayım ve salcano astro 290 shimano kullanıyorum, 21'' kadro belki sana az büyük gelebilir çünkü bana boyu tam oldu. bunun haricinde bisikletten memnunum benim beklentilerimi karşıladı.