Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kafası karışığa önerileriniz-yönlendirmeleriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet.Atalay tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet.Atalay

Mehmet.Atalay Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle uzun zamandır forumu takip edip, bisiklet sahiplerinin resimlerine hayranlıkla baktığımı farkedince içimde bir bisiklet aşkının doğduğunu hissettim, okul-iş-güç derken kendime zaman ayıramadığımı, ayırdığım zamanı da kaliteli kullanmadığımı anlayınca bisiklet ile tur yapmanın ne kadar cazip olduğunu gördüm.

Sizlerden ricam, beni kafa karışıklığından sıyırarak nokta atışı yapabilecek bir tercih konusunda bilgilendirmeniz olacak.

2000 tl civarı bir ücreti ayırmak istiyorum bisiklet için, Kocaeli/Gebze'de oturuyorum, geneli şehiriçi olmakla birlikte, köylerine tura da çıkabilirim, bilenler mutlaka vardır ballıkayalar civarı gayet cazip görünüyor bunun için. bu açıdan bisikletin %80 şehiriçi-%20 köyyolu şartlarında kullanabileceğimi öngörüyorum.

Hangi marka olabilir diye epeydir araştırıyorum, trek fx 7.3'e epey kafam takılmıştı, daha sonra cube'e hayran oldum resmen, giant ve specialized'ın ilgili modelleri de olabilir. Kullanım açısından ön maşada süspansiyon olması bir şart mı, süspansiyonsuz maşalar çok sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum. bisikletlerin tekerlekleri ile ilgili de farklılıklar bulunmakta, bazıları çok ince bazıları da oldukça kalın olmakta. dediğim gibi konu hakkında bilgim olmadığından emekleme aşamasındayım.

Haftalardır, trek, cube, giant, specialized'ın sitelerini altını üstüne getiriyorum. Siz değerli arkadaşların bilgilerini dört gözle bekliyorum.

Yanlış bildiğim, ilave etmem de gereken bilgiler için lütfen uyarılarınızı iletmekten çekinmeyin.

2. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen arkadaşa geçen senenin modeli Giant Talon 0 aldık, iyi bir pazarlıkla kargo dahil 2.200 TL verdik. Firmanın elinde son bisikletti yanlız. Arkadaşım çok memnun, öve öve bitiremiyor. Benim tavsiyem Giant bu sene Talon 0'ın 29er modelini çıkartacaktı, çıkartmış ta olabilir, araştırırsan bunu öneririm ama fiyatı ne kadar olur bilemem.

3. Alper B.

Alper B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benimde sizin gibi bir kullanım amacıyla epey araştırdıktan sonra 29er 26" 27.5" derken kendimi bir anda Merida Croosway 300 de buldum.Bence biraz daha araştırın. Hatta gidip görün.