Kafama Takılan Bir Soru İşareti Var Yardım Lütfen.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Arkadaşlar bende SR Suntour XCT V3 Aynakolu var arka sistemim 7li ben bunu 9lu sistemle değiştirmeyi düşünüyorum vites kolu arka aktarıcı ruble ve zincir olarak acaba aynakolda uyumsuzluk sorunu tarzında bir sorun yaşarmıyım yoksa bunları aldıktan sonra sorunsuz bi şekilde kullanabilirmiyim ?

Alivio 9 Vites Uyumlu Arka Aktarıcı = 44 TL

(link)

Shimano HG-50 9'lu Ruble = 42 TL

(link)

Shimano HG-53 114 Bakla Zincir = 29 TL

(link)

Shimano Alivio Tek Sağ Kol = 35 TL

(link)

Bu parçaları alıp taktığımda sorunsuz kullanırmıyım yoksa crank takımından dolayı kullanamazmıyım onu merak ediyorum ona göre alıcam crank takımım budur SR Suntour XCT V3 2011 resimde de görünüyor zaten simdiden teşekkürler.

http://www.chainreactioncycles.com/Images/Models/Original/52752.jpg

Scudo

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Listenizde sol kol yok. Sadece sağ kol alırken biraz dikkat etmeniz gerekebilir.. Çünkü yapraklar arası mesafe sol kolun aynakol attırıcısını çekme ve bırakma mesafesiyle aynı olmalı.

Bir diğer konuda zincir. Zincirin inceliği ya da kalınlığı hakkında fikrim yok ama onunda attırıcı ve aynakolla uyumlu olması gerektiğini düşüünyorum..

Ali belki daha net biliyordur ama benim elime geçmedi hiç bu zincir..

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Tolga Ayla
Birbirini tamamlayan parçalar 9 lu sisteme uygun olunca pek sorun çıkartmıyor, bende de set halinde olmayan vites sistemi var sorunsuz kullanıyorum. Ama sorun çıkarırsa Ali sorun çıkarmaz dediydi demeyin :D