Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kafam allak bullak oldu,lütfen yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında evrenolanbay tarafından paylaşıldı.

1. evrenolanbay

evrenolanbay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bi bisiklet alayım dedim,bu kadar kararsız kalacağımı hiç düşünmezdim.bütçem 750 tl idi hadi zorlayayım dedim 850 900 e kadar çıktım.hop başka bi bisiklet tavsiye edildi fiyat 1100 tl... bu böyle sürüp gidecek anlaşılan da benim 800 liraya alacağım bisiklet bana yetmeyecekmiş hissi uyandırıyor bu durum.800 liralık bir şehir tur bisikleti ile 1100 tl lik bi şehir tur bisikleti arasında fiyata değecek farklılıklar varmı? ustalardan yardım istiyorum.hangi bisikletçiye gitsem kafama farklı bi model sokuyolar.ben %90 şehir içinde kullanacağım.hidrolik frenin v frenden daha mı az bi durma mesafesi var? ben daha yeni teknoloji diye hidrolik istiyorum ama bilgisizim de detayları konusunda.beni uzun süre götürecek,sorun çıkartmayacak, konforu yüksek ama performans da iyi bi model önerirmisiniz?

(en son cannondale quick 5 önerildi,selesinin rahatlığına hasta oldum ama forumda araştırıyorum, quick 5 ile başka bikaç model arsında kalan bi arkadaşa verilen tavsiyelerde bambaşka modellerden bahsediliyor.tecrübeli arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz?

2. Mustafa Zümrüt

Mustafa Zümrüt Üye

Seviye:
    Benimle aynı durumdasın ilk bütçem 750'ydi sonra 1200 sonra 1500 şu an düşündüğüm bisiklet 2000 TL ağustosda alıcam inşallah :)

Sizin sorunuza gelicek olursak, bence şehir bisikletinde hidrolik fren boşuna ağırlık yaratmakta, 800 TL'yle 1100 TL arasında maşa farkı vardır büyük ihtimal biri 21 vitesken öbürü 24 vitestir.
    Cannondale alırsan kafan rahat olur. Diğer karşılaştırılan modellerden biri sanırsam Scott Sub. İkiside güzel bisiklet şikayetin olmaz.

3. E. Erdi

E. Erdi Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cannondale konusunu açan bendim :)

Önce Canondale Quick 5 bakıyordum, fiyatı 1100 civarıydı. Sonra araştırmaya devam ettiğimde Q5'in donanım olarak yetersiz olduğunu görüp (Altus vardı yanlış hatırlamıyorsam) Q4 modeline kaydım. Onun fiyatı 1300 lira ve Q4'e göre her konuda daha üstün.

Diğer önerilen bisikletler Scott Sub 40, Giant Escape 1 ve Trek 7.2. Toplamda bu 4 bisiklet arasında Sub 40 donanımı biraz daha düşük, Trek ise pahalı. Sonunda Q4 ile Giant Escape 1 arasında kaldım ve 1300 liraya Giant aldım geçen hafta. Oldukça da memnun olduğumu söyleyebilirim.

Benim açtığım ve kendi çapımda değerlendirme yaptığım konuların linklerini tekrar vereyim:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=116784&p=1469502#post1469502

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=116919&p=1472824#post1472824

4. Fuad Malikov

Fuad Malikov Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
  5. evrenolanbay

evrenolanbay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    baktım buraya kimse yazmıyor,oturdum şu başlığı okudum
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113724&page=6

4-5 saattir forumdayım :) hızlı bi bisiklete sahip olunca hidrolik fren durma mesafesinin kısalması bakımından çok çekici gelse de ki havalı da duruyo, ileride uzun yol yaparım belki diye düşünüp ve ekonomik ve kolay bakım yüzünden v fren de karr kıldım(gibi :) ) 2012 sedona 341 D varmış bi bayinin elinde ve 1200 tl taksit yapıyor. merida crossway 40v ise iki ay önce bahsettiğim başlıktaki arkadaş,güzel ekipmanlarla birlikte peşin 1000 tl ye almış.yarın bayiide iyi bi pazarlık yapıp yüksek ihtimalle merida 40v yi alacağım ama aklımda corratech ve cannondale de kalmadı değil :)
    Bu arada söylemden edemeyeceğim,büyük firma filan ama delta bisikletin satış temsilcilerinden memnun kalmadım.tok satıcılar,bilgi vermek bile zor bi işmiş gibi yaptılar.böyle büyük bi firmanın böyle satış temsilcisi bulundurması şaşırtıcı.

E.erdi senin başlıklarına da şimdi bakacağım.

Kararımı verip bikaç güne kadar artık bisikletime kavuşmak istiyorum.gelişmeleri paylaşırım.

6. evrenolanbay

evrenolanbay Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Fuad kardeşim ne rahatsızlığı.valla kadro boyu tutsa düşünürdüm ama bana büyük gelir bu kadro.umarım kısa zamanda istediğin gibi bi satış yaparsın.