Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kafa karışıklığı xrs 030 - cr 0 serisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alperen Haner tarafından paylaşıldı.

1. Alperen Haner

Alperen Haner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    baylar bayanlar geçtiğimiz hafta cr race serisinden 032 almaya karar verdim eğer biraz daha para kalırsa 052 alacaktım. ancak gece kuşu ben forumu didik didik edince böyle bir kıyaslamaya girildiğini gördüm. xrs tiagra da jant ve gidon boğazı ön plana çıkmış. ve şuan 1850-1900 cr052 için bulduğum fiyat (pazarlık yapmadım), xrs tiagra için ise 2000 fiyat aldım? bi el atıverin gari

2. ali sezgin

ali sezgin Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşım,
    Yaklaşık 20 gün önce peşin 1800 tl xrs030 tiagra aldım. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Tiagra için ödeme şartların pazarlık gücünü kuvvetlenir. Biraz peşinat mümkün ise kısa taksitler ile daha aşağı fiyat alabilrisin. Tiagra kullanıcısı olarak vites geçişleri, frenleri, lastik ve jantları gayet güzel. 9 kg civarı. Cr052 haklında bilgim yok. Tabiki de görsel olarak da hangisi ağır basıyorsa tercih senin.

3. Alperen Haner

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    benim şuan endişem jantlar ve gidon boğazı... birisi marka birisi carraronun kendi etiketli ürünü. carraro jantlar iki günde mort olur bana jant masrafı çıkarır mı diye endişelenmedim değil hani

4. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hangi konudaydı tam hatırlamıyorum ama konunun bir tanesinde bildiklerimi baya uzunca yazmıştım bu konuda. Gidon gidon boynu vs parçalardan hiç korkmanıza gerek yok. Parçalar Uno firmasının üretimidir.(parçaların üzerinde carraro yazıyor ama uno üretimidir. Bazı parçaların içinde kıyısında köşesinde bir yerde uno yazısı görebilirsiniz. Mesela benim gidon boynunda vardı.) Gayet kalitelidir. Sorun yaşamazsınız. İlk yol bisikeltim tüm acemiliğimi attığım bisiklet carraro idi. Bir kaç sorun yaşadığım oldu ama pek sıkıntı yaşatmadı bana. Salcano daki gidon gidon boynu Ritchey in en alt seri malzemeleri. Bence Ritchey in marka isminden başka bir fark yok aralarında. İkisi de aluminyum malzemeler sonuçta.
    Jant seti konusunda. r500 jant seti hobi kullanıcıları için gayet iyi bir jant seti. Dizme bilyalı göbekli. Carraro daki jant seti hemen bozulacak bir jant seti değil bence. r500 le kalite olarak yakındır diye düşünüyorum. Rulmanlı göbekli olması ayrı avantaj. Akıcılığı gayet güzel çünkü. Benim şahsi görüşüm carraronun jantlarının akıcılığı r500 den daha iyidir.

Forum da 2 bisikletin de bir sürü kullanıcısı var. Kesinlikle kullanıcı yorumlarını alın derim. Mesela Ali Bey Salcano almış. Aklınıza ne takılıyorsa sorun. Zira Berke KAZANKAYA da yakın zamanda carraro aldı. Hatta oda Salcano ve Carraro arasında karar verip carraroyu aldı. İkiside gayet güzel bisikelt bence. İkisinide tavsiye ederim :) siz hangisini beğenirseniz onu alın.

Hangi konudaydı tam hatırlamıyorum ama konunun bir tanesinde bildiklerimi baya uzunca yazmıştım bu konuda. Gidon gidon boynu vs parçalardan hiç korkmanıza gerek yok. Parçalar Uno firmasının üretimidir.(parçaların üzerinde carraro yazıyor ama uno üretimidir. Bazı parçaların içinde kıyısında köşesinde bir yerde uno yazısı görebilirsiniz. Mesela benim gidon boynunda vardı.) Gayet kalitelidir. Sorun yaşamazsınız. İlk yol bisikeltim tüm acemiliğimi attığım bisiklet carraro idi. Bir kaç sorun yaşadığım oldu ama pek sıkıntı yaşatmadı bana. Salcano daki gidon gidon boynu Ritchey in en alt seri malzemeleri. Bence Ritchey in marka isminden başka bir fark yok aralarında. İkisi de aluminyum malzemeler sonuçta.
    Jant seti konusunda. r500 jant seti hobi kullanıcıları için gayet iyi bir jant seti. Dizme bilyalı göbekli. Carraro daki jant seti hemen bozulacak bir jant seti değil bence. r500 le kalite olarak yakındır diye düşünüyorum. Rulmanlı göbekli olması ayrı avantaj. Akıcılığı gayet güzel çünkü. Benim şahsi görüşüm carraronun jantlarının akıcılığı r500 den daha iyidir.

Forum da 2 bisikletin de bir sürü kullanıcısı var. Kesinlikle kullanıcı yorumlarını alın derim. Mesela Ali Bey Salcano almış. Aklınıza ne takılıyorsa sorun. Zira Berke KAZANKAYA da yakın zamanda carraro aldı. Hatta oda Salcano ve Carraro arasında karar verip carraroyu aldı. İkiside gayet güzel bisikelt bence. İkisinide tavsiye ederim :) siz hangisini beğenirseniz onu alın.

ufuk şimşek ve A.Aşkar bunu beğendi.
  5. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İkisi de birbirine yakın bisikletler. Benim tavsiyem iki bisikleti de denemeniz. Hangisi içinize siniyorsa onu almanız. Aralarında çok bir farkın olduğunu düşünmüyorum.

Son olarak xrs030 kullanıcısıyım ve bisikletimden memnunum.

6. Alperen Haner

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    öğleden sonra bisikletçiye uğrayacağım askı almak için orada varsa eğer bi test sürüşü yapacağım ikisinede. katkılarınız için sağolun :)

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de jantların dayanıklılığı konusunda şüpheliydim ama jantlar beni utandırdı sapa sağlam çıktılar girmediğim yol, çukur kalmadı problem yok.
    Mesela şu bozuk asfalttaki tümseğe 20 km hızla girdim en ufak sorun yok.