Kafa Karışıklığı ve Son Karar. Sedona & Merida & Trek & Kron

barutçu

Üye
Tepki
6
3-4 Gün önce elektirikli bisiklet için konu açmıştım. Fakat heryerden aldığım tepkilerin ortalaması olarak normal bir bisiklete dönmeye karar verdim.

Problemde burda başladı :) Heryerden birşeyler okudum kafam iyice karıştı. Elimde kağıt kalem tüm bisikletleri tek tek yazdım.

Son nokta olarak sizin fikrinizi almak ve 2-3 gün içinde bunlardan birini almak istiyorum.

Öncelikle kullanım amacı şehir içi olacak. Bu yüzden yol bisikleti olacak bu kesin. Günde 15-20km yol yapılacak yorucu bir bisiklet olmayacak.

Boy: 1.80 Kilo:120 (inşallah bisiklet ile düşecek) :)

Şimdi gelelim içinden çıkamadığım noktaya:

1-Sedona 321 Ekstra olarak çamurluk takılacak.

2-Sedona 311 Hiçbir ekstrası olmayacak.

3- Merida Crosway 20V Ekstra çamurluk.

4-Trek Fx 7.0 Ekstra Çamurluk

5-Kron Tourer 24V Full

Fiyat olarak Kron bir adım önde oluyor full 799TL.

Sedona 321 gördüm ve şekil itibari ile çok hoşuma gitti ama biraz daha profesyonel sanki.

7-10 Yıldır hiç bisiklet kullanmadım. Kullanım amacı: hergün şehir içinde 15-20km yol yapılacaktır.

Son kararda yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
Scudo

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
kronu eledim.
çok zor karar gerçekten sedona trek merida.
bence bu 3lüden görsel olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa ve cebinize ne kadar para kalabiliyorsa onu seçin derim.

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Merida'nın maşası kilitlemesiz,kilitlemesiz bir maşa şehir içi yollarda,sizi yoracaktır,

Diğer marka modelerinde de amortisör yok,yani gideceğiniz yollarda çukur yok ise,amortisörlü maşaya gerek yok,

Merida'yıda eleyin :)

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Temiz 2. el seçeneklerinide değerledirin derim ben.

Bazı kullanıcıların elinde çok temiz bisikletler oluyor.

Bende aynı fikirdeyim. Trek, Merida, Sedona.

Sedona 321 güzel görünüyor.

Arkadaşlar aldı. Çok beğendim.

Ama şunu söyleyebilirim.
Sürekli bu şekilde (günde 15-20 km) bisiklet kullanırsanız 6 ayda 85 kg a düşersiniz.
İlk başlarda metabolizmanıza yardımcı olmak için yemeyi de kontral altına almanızı tavsiye ederim.
Ne de olsa tecrübe ile sabit. :)

• Beğen

barutçu

Üye
Tepki
6
Sedona 321 son karar gibi. Onununda mecbur selesine jelli destek almak zorundayım :)
+ Çamurluk :)
Merida Crossway da aklımda :(
Şehiriçi kullanımda çukur vs.. illaki karşıma çıkacaktır :(

• Beğen

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@barutçu

Doğru seçim şu yönde o zaman,kilitlemeli maşaya sahip,düz yollar da maşayı kilitlersiniz,çok keyifli bir sürüş olur..

(link)

• Beğen
Tepkiler: barutçu

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@barutçu

311 'in maşası amortisörsüz,o nedenle size 331'i tavsiye ettim,tercih sizin..

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
hocam ben de sizin gibi yeniyim, sizin kadar yol yapmayacam, kilom da az size göre, forumda güzel 2. eller de var, onları da değerlendirin bence, lapierre var, trek var, ikinci el bölümüne bir uğrayın bence karar vermeden önce, ben bi tane beğendim ama boyuma gelmiyor

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende şehir tur bisikleti ararken çok ikilemlerde kaldım uzun araştırmalar sonucu Trek fx 7.1 modelinin bana yeterli geleceğini isteklerimi karşılayacağı kanısına vardım ve aldım....asla pişman olmayacağınız bir marka şiddetle tavsiye ederim.

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Tam forumdaki Merida crossway 100 d yi önerecektim ki siz zaten satın alma amaçlı yazmışsınız konuya. Bence en harika seçim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence Sedona 331 alın kitlemeli maşası var yeri gelince kitler yeri gelince açarsınız ve yine hafif, kalite bir bisiklettir ve üstelik hidrolik fren sistemi mevcut.

• Beğen

batu aksel

Üye
Tepki
3
Sizin için sedona 311 öneririm. Dik oturma pozisyonu ve amortisörü ile rahat edersiniz. Çamurluk ve bagaj dahil 500 dolar civarı. Belki üzerine brooks sele alırsınız. 321 hızlı ama rahat değil. En büyük üstünlüğü rampalarda. Bence 311 klasik çizgisiyle şık bir şehir bisikleti. 311 i uzun turlarda kullananlar 321 in sabit maşasına geçiyorlar. Ama siz şehir içi kısa mesafelerde kullanacağınız ve de yeni bir kullanıcı olduğunuz için 311 in size daha uygun olduğunu düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer köstebek yuvası gibi yollarınız yoksa, Sedona 321'i öneririm. Düz maşanın tadı başkadır. Özellikle asfaltta, maşasını kilitleyebildiğiniz modellerden her halükarda çok daha rijit olacaktır ve akıcılığından ödün vermeyecektir.

Diyorsanız ki yollar berbat, 20 kilometrenin 10 kilometresi inşaat sahasından hallice; o zaman belki 311 olabilir. Fakat çok abartılı bir durum olmadıkça, şehirde düz maşa öneririm.

Engin Öz

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
Bir Merida crossway 20 hd kullanıcısı olarak bende "ŞİDDETSİZ " olarak tavsiye edebilirim. yaklaşık olarak haftada 3 gun işe geliş gidişte ortalama 15 km kullanıyorum. Kilitli maşalı bir bisiklet ve sanırım sizin taleplerinizi karşılayacaktır. İzmir Buca da ki yaşayanlar bilir oldukça çok çukur tümsek vs varken hiç sorun yaşatmadı diyebilirim. Ayrıca diğer bisikletlerde çok güzel modeller ama merida sanki beyaz oluşundan mıdır birbaşka güzel...

Genede hangi modeli alırsanız alın kasksız trafiğe çıkmayın. Sağlıklı günlerde bol pedallar...