Kadroyu stİcker İle kaplama

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
Herkese merhaba bisikleti boyamayı düşünürken kadronun tamamını sticker ile kaplama fikri geldi.Sizce mantıklımı,sağlıklı olurmu?Görünüşü enfestir ama.Örneği araba üzerinden göstericem. (link)

Bu arada başlıkta büyük küçük yalnışlığı var özür dilerim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sanırım bahsettiğiniz stiker hellaflush,resimlerde onu görüyorum.
bi ara çok meşhurken sonra nasıl olduysa kamyonlara kadar düştü.
artık kısaca karizması yerlerde.
bisiklette kıvrım çok bu yüzden kaplama esnasında kötü görüntüler oluşacaktır.
jilet gibi kaplama yapmakta sadece prof dükkanlara mahsusdur.
bence imkanınız varsa boyatın.
kesin ve net çözüm olsun.

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
boya için aklımda 30-40 lira civarı bir bütçe var sanırım yeterli olur.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında bulabilirsen sprey kutu şeklinde mat siyah bir PlastiDip boya çok iyi gider. Benim bisiklet eskisin hele bir ben de düşünüyorum (daha bir haftalık :D )
PlastiDip boyanın avantajı istendiğinde sticker gibi sökülebilmesi ve arkada hiç iz bırakmaması, aşağıdaki boyaya zarar vermemesi. yani daha sonra pişmanlık duyarsanız geri dönğş şansınız var ama araziye çok giriyorsanız seken taşlar zarar verebilir..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Batuhan Köksal

yeni bisikletinizede plastidip uygulayabilirsiniz,hem boya koruma görevi görür boyanız çizilmez ve eskimez.

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
yani demek istiyorsunuz ki PkastiDip boya ile zımparaya gerek kalmaz :) eğer öyleyse süpermiş :D aklımda metal boyası ile boyamak vardı :)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Sticker 'ı herhangi bir bölgeye hatasız uygulayabilmenin püf noktası , ıslak yapıştırmaktır.

Peki ıslak yapıştırma ne demektir ?

Sticker yapıştırmanın en zor yanı kıvrımlı bölgelerde altta hava boşlukları kaldığından bu bölgenin zamanla şişmesi ve deseni bozmasıdır. Ayrıca bir kez yapıştırıldığındfa eğer konumlandırm hatası varsa , stickere zarar vermeden söküp yeniden yapıştırma nerdeyse imkansızdır.

Bu durumda ıslak yapıştırma her zaman avantajlıdır. Hem sticker'ın yapışkan bölgesi hemde yapıştırılacak alan bolca suyla ıslatılır. Düz ve yarı sert bir plakayla ( kredi kartı olabilir ) basıra bastıra sticker yüzeye sabitlenir. oval veya köşeli alanlarda ellede yapılabilinir. Islandığı vakit Sticker'ın yapışkan özelliği kaybolmadığı gibi , yapışacak yüzey ile arasında hava boşluğu kalmadığı için su buharlaşınca , sökmesi imkansız hale gelircesine oldukça iyi yapışır.

Ayrıca konumlandırma hatası yapılsa dahi , zemin ıslak olduğundan doğru yere gelene kadar çekiştirilerek kaydırılabilinir.

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
Cevabınız gerçekten faydalı olacaktır Cömert bey aklımda kadroyu boyayıp maşaları Sticker ile kaplatmak var