Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadroyu kesip kaynak yapabilir miyim

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ozan Akdal tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Akdal

Ozan Akdal Yeni Üye

Seviye:
    Bi kaç gün önce 22" kadrolu bisiklet aldım ve bu bana büyük geldi değiştirmek istedim adam kabul etmedi ben şimdi bu kadronun ortadaki boruyu kesip 3 4 cm daha aşağı kaynak yaptırsam olur mu acaba yoksa bu şekilde sürmem gerçekten tehlike yaratabilir. Sıfır kadroyu da kesersem garanti gidecek ama sağlık daha önemli tabi eğer anlattığım şey yapılıyorsa nasıl yapabileceğimi anlatır mısınız

2. özel

özel Üye

Seviye:
    Tüketici kanununa göre fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsin diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Ama ambalajının bozulmamış olması vs gibi şartlar bunun önüne geçerse bilemem. Bana sorarsan kadronun kaynak noktasını değiştirmek hem kadroyu zedeler hem de kadronun aerodinamik yapısını bozar sanırım. Bu şekilde kadroyu zedelemek yerine 2.el olarak satıp kendine daha uygun bir bisiklet seçmen daha mantıklı gibi.

3. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle güvenliğiniz için böyle bir işlem yapmayın.
    Ayrıca kadroyu kestiniz diyelim, aradan 4-5 cm'lik kısaltma yapmak istediğinzde alt bölümde merkezden sapma yapacaktır.

4. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadroya dokunmayın.Kesmek-tekrar kaynak yapmak olacak iş değil...Sizin iç bacak boyunuz kaç cm'dir?Başka bir başlıkta benzer bir konu açıp, boyum:183-184 civarı yazmışsın.Önemli olan iç bacak uzunluğudur.Eğer iç bacak boyunuz 83-84 cm civarında ise 22" kadro'nun size büyük gelmemesi lazım.
    Şu linkteki bilgilere de bakıverin.

5. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hem bisikletten, çelik kesip&biçmekten ve de kaynak yapmaktan anlayan birisini bulursanız anca bu iş olur. Onun haricinde çöp olur. Tabii bu arkadaşında istekli, işini seven birisi olması mühim.

Kısacası bu iş yaş. :D

6. Selami53

Selami53 O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadroyu satıp başka kadro satın al bence en mantıklısı bu.