Kadroyu kablodan korumak için?

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Salcano ng 101 kadrom var fakat ön tarafta kadronun alt ve üst kısmının birleştiği,kısımda kablolar oraya dayanıyor ve gidonu döndürdükçe oradaki boyayı kaldırdı.
Çözüm önerisi olan var mı?

Scudo

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
bendede scott scale 50 var aynı şekilde fren vites kablosunun kadroya deydiği yerde boya aşınmasın diye ne yapabilirim diye düşünmüştüm bir tane bisiklette görmüştüm şeffaf bant gibi fakat çok sert ve kalın bir malzeme idi yaklaşık 15 gün boyunca istanbulda aramadığım bisikletçi kalmadı sağolsun erdoğanlar bisiklet lütfü abiyle konuştum o malzemeyi reklamcılarda bulabileceğimi söyledi.
bende burada bulamadığımı söyledim.oda sağolsun benim adıma buldu dediğine göre kurşun geçirmez camlarda kullanılan bir film imiş bayağıda kalın yaklaşık
3 mm kadroya güzelce yapıştırdım reklamcılarda bulabilirsin şeffaf film aynı sıfır bisikletlerde kadoda zincirin geldiği yerde aynı film den var benim bisikletimde vardı

• Beğen
Tepkiler: Tunahan_06

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Ben de benzer durum icin (link) urunden cok aradim ama malesef bulamadim.. Bir tane getiren bisikletci de yok:(

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
@müjdat dede

Bu fikir aklıma yattı fakat anladığım kadarıyla bunu kadroya yapıştırıyoruz.Kadronun ordaki bir kısmının boyası zaten kalkmış bir durumda acaba bu filmi daha sonra kaldırmaya çalıştığım zaman ordaki boyayı komple söküp atmak gibi bir terbiyesizlik yapar mı? :D

Tepki
13
arkadaslar bu seffaf malzeme gıtarlara yapıstırılan malzemenın aynısı flemenko calan kısılerın gıtarlarında tırnak cızmesın dıye yapıstırırlır yanı bır gıtar satan yere bakarsan o malzemeden rahatca bulursun

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Kırtasiyelerde veya büyük oyuncak mağazalarında toyz shop gibi kendinden yapışkanlı motifler satılıyor vinlex türünde ben onlardan aldım ve kullanıyorum.
Her şekil var tek renk , desenli vs......deneyin derim ucuz da , bir poşette yaklaşık 10 tane var....uzun bir standı olur bunların türk bayrağı filan bile var , mutlaka aşinasınızdır.;)

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben kadronun alın borusuna fare pedinden bir koruma yaptım.fena olmadı.alın borusunu tamamen kapatıyo.benim bisikletime yakıştı ama her bisiklette aynı sonucu verirmi bilmiyorum.

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
şeffaf ve gece parlayan vinly kullanabilirsiniz. Araba modifiye eden yerlerde ve reklamcılarda bulabilirsiniz. İnternette bunun uygulamasını anlatan videolar da var.

retroreflective vinly yahut bright bike diye de aratabilirsiniz.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Bora Alben

Gecenlerde Asli Bisiklet'de buldum:), 'Jagwire Top Tubes'.. Tanesi 1 euro civarinda:D

endneedless

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
@Technetium

dc fix ayrı birşey ve arkadaş sadece kabloyu saracak ve bunun için elektrik bandı yeterli