Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadroyu fırlatıp atacağımmm!

Konu, 'Kadrolar' kısmında Erkin k. tarafından paylaşıldı.

1. Erkin k.

Erkin k. Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar, http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=328 Gördüğünüz gibi bende şöyle bir makinenin siyahı var Diğer bütün parçalar mükemmel lastikler çok güzel tutuş sağlıyor, bisiklet çok sağlam ama kadroyu fırlatıp atmak istiyorum onun yerine yeni 2. el bir kadro almak istiyorum ama "parça uyum sorunu" çok önemli . ucuz bir mtb kadro arıyorum nasıl yapacağız:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:z?

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sorunu sadece kadroda araman hata olur, bu modelde kadro - maşa çeliktir, diğer parçaların başka bir kadro ile uyum sorunu yok, ancak Alu kadrolu uygun fiyatlı bir bisiklet alman daha sağlıklı olur....

3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ben almayı düşünüyordum ama eğer kadro arıyorsan forumda 150 TL'ye Corratec Halcon var onu alabilirsin.

Erkin k. bunu beğendi.
  4. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Kullanım tarzına ve hedeflerine uymadıktan sonra hepsi hikaye önce onları sabitleki yardım daha doğru olsun...

gok bunu beğendi.
  5. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    hocam bisikletini sat ve amörtisörü olmayan (orta) bi bisiklet al 150-200 e kadroya vereceğin paraya bisikletini satarak elde edeceğinide ekle alt seviye bi mtb al. 2 el kron 150 salcano 650n falan bulabilirsin onlarda işini görür derim ben.

6. Özgür Türker

Özgür Türker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle kadroyu neden değiştirmek istiyorsunuz bahseder misiniz? Ben açıkçası anlamadım... Sebebi çelik olup da ağırlık mı yoksa başka şey mi?

Eğer ağırlık ve ağırlıktan kaynaklı hantallık iddiasıysa önce problemi tanımlayalım; çözüm kolay.

Dağ bisikletlerinin esas dezavantajı ağırlığı değil; lastiklerinin kalın ve dişli olması; bu da aşırı sürtünme sebebiyle enerji kaybı demektir. Bunu şöyle örnekle açıklayayım:

Sende ve arkadaşında aynı 10 kiloluk süper yol bisikleti var; sen 60 kilosun, arkadaşın da 120 kilo. Demek ki senin arkadaşının bisikletinde fazladan 60 kilo !! var ama ikiniz de bu bisikletle akıp gidiyorsunuz. Neden? Çünkü bu yol bisikletinde en fazla 1.5 inch taban kalınlıklı lastik var ve dişli değil.

Dolayısıyla sana önerim, kadroyla falan uğraşma; altındaki 2 inchlik lastikleri 1.5 kalınlıkla değiştir. 1.5'luk lastiklerin de aşırı dişli olmamasına dikkat et.

Bu, en ucuz çözümdür. 1.5'luk lastiklerin çiftini, ucuz marka alırsan yaklaşık 30 tl'ye; orta halli lastikleri 70 civarı, iyilerini ise 100'ün üzerine alırsın. Tabii ki mevcut iç lastik de 1.5'lukla uyumluysa kullanırsınız değilse onları da değiştirmek gerekir.