Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadroya bisiklet pompa yeri yapımı.

Konu, 'Kendin Yap' kısmında soner kalaycıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    arkadaşlar,malumunuz pompalar pahalı ve çabuk bozulan nesneler.eski bisikletlerde pompa yerleri düşünülmesi güzel bir şey,neden yeni bisikletlerde bunlar yok merak ediyorum.3 tl'ye aldığım pompaya üst kadro altında(elimle bisikleti üst kadrodan tutabileceğim şekilde aşağıdan ayarladım) bir tutacak yaptım.
    malzemeler:1-eski bisiklet iç lastik sibobu(bu sibop,pompa arkasındaki şişirme hortumuna sanki teker şişirme durumuna uyuyor..2-2 adet ön teker plastik çamurluk kadroya montaj metali ve vidası(bu vida tesadüfen pompa şişirme hortumu giriş deliğiyle aynı olması,pompayı çevirerek sabitlemeye ve sallanmadan seyehata elveriyor..3-iç lastik sibobunun metale montajı için uygun vida.4-2adet doğalgaz borusu 3/4 lük bağlantı kelepçesi.(ben bağlantı vidasız bulamadım,vidasını zorda olsa çıkartabildim)
    montaj;bu kelepçelerde plastik aksam bulunuyor,fakat çamurluk metal aksamı araya giremedi,ben eski bisiklet iç lastiği ile kadro koruması sağladim.uygun mesafede kadroya montajı sağlanır.çamurluk metal aparatı kadroyla kelepçe arasına sıkılanır.bu metal aparatın orta kısmından vidalama yapılarak,bisiklet taşınmasında pompa altından değil kadrodan tutulması sağlanır.selamlar,saygılar..

Ekli Dosyalar:

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    oraya haydar bile koyulur :D

Furkan TK, sallehpaul ve Mert S. bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Araziye girince fazla sarsıntıdan dolayı düşme yapıyordu son kullandığım (90'lı yıllar falan). Belki bu yüzden artık yoktur; tahmin sadece...

4. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sele tarafındaki kelepçeye dikkat bacak kesebilir. elinize sağlık.
    bunu sele altındaki kadro kısmına sabitleseniz belki daha portatif olabilir

5. aknorl

aknorl Kıdemli Üye

Adı:
    akın oral
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklete mudehale etmek yerine sıkı bağlanan sırt çantası baha iyi bir çözüm bence.