Kadronun verniklenmesi ?

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Selam arkadaşlar kadromu boyamayı düşünüyorum ve kadronun matlığını gidermem içinde "Vernik" gerekiyor ve bunu en iyi şekilde olması için sizlerden "Verniklerin marka,kullanımı,nelere dikkat edilmesi gerektiği" hakkında bilgi rica ediyorum ve ek olarak fazladan bilginiz var ise cevap bekliyorum

Scudo

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Selam Veli Bahtiyar ben bisikleti boyayamakdan değilde daha çok "Vernik"lenmesinden söz ediyorum bu linkde benim resimli olarak boyama anlatımımda var
(link)
bu arada ilgin için teşekürler

Veli Bahtiyar

Daimi Üye
Tepki
121
Sizin mesajınızı farketmemişim. :)
Verniği bir oto boyacısında kolayca yaptırabilirsin diye düşünüyorum. Boya için bazıları sorun çıkarabiliyor. Ama vernik için sorun çıkaracaklarını yada fazla fiyat vereceklerini sanmam. Sonuçta çoğu boyacı birkaç markanın dışında, çok çeşitli vernik kullanmıyorlar. Karışım yok, astar yok, zımpara yok. Sadece vernik. Geri çevireceklerini sanmam.

Amacınız işi öğrenmekse o kadarını ben bilmiyorum :)

Tepki
26
dostum kadrolardaki boyaların sertliği ve sağlamlığı boyadan daha çok vernikle alakalıdır ama piyasada bulunan vernikler bu sertlik ve kaliteyi veremiyor ya bahsedildiği gibi profesyonel bi boyacıya anlatıp vernikleticeksin yada netten sipariş edip yüklü fiyatlara getirticeksin

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Bence de en kolay+ucuz seçenek oto boyacısı. Kendi alacağın verniğin maliyeti de boyacının sana söyleyeceği fiyattan pek az olmaz.
Daha önemlisi, kutuda veya sprey şeklinde olan vernikler hiçbir zaman oto boyacısındaki vernik gibi sağlam olmaz, kolayca dökülür. Çünkü boya tabancasıyla atılan vernik sertleştiriciyle karıştırılarak atılıyor ve çok sert oluyor. Sertleştirici eklendikten sonra çok kısa sürede donduğu için bu tip verniği kutuda vs muhafaza etmek mümkün değil.