Kadronun sele kelepçesinin olduğu yerden kırıldı.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bugün gezeyim biraz dedim. 1-2 km yol gittikten sonra ufak bir kasistten tahminen 9-10 km hızla geçmemle selenin yere düşmesi bir oldu. Sonra döndüm baktım kelepçesinin altından kırılmış. Sanayiye de yakındım hemen gittim bir kaportacıya usta dedim malzeme alüminyum kaynak yapabilir misin dedim. O da bana sen radyatörcüye git o anlar alüminyumlardan dedi. Neyse gittim usta dedim olur mu tutar mı kaynak dedim. Kardeşim elimden geleni yaparım dedi. Elinde biraz işi vardı 15-20 dk. bekletti sonra gel dedi. Bir şekilde uydurduk yerine. -Bu arada alüminyum kaynağı bayağı zahmetliymiş arkadaşlar elektrot ya da oksijen kaynağına göre çok daha zor. - Neyse işimiz bitti usta dedim borcum ne 30 Tl dedi verdim hayrını gör dedim çıktım. Ancak bu olay zaten soğuduğum bisikleti benden daha da soğuttu. Bundan sonra biraz özlemem lazım bisikleti dursun kenarda bu haliyle zaten satamam. Önümüz de kış. DSC_0221.JPG DSC_0221.JPG DSC_0222.JPG

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Kaynağı daha güzel atabilirlerdi yazık olmuş. Geçmiş olsun

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Niye firmayla irtibata geçmeyip bisikleti direkt sanayiye getirdin bisikletin kadro garantisi yok mu?10 km hızla böyle bir kırılmanın olması normal değil bana göre.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmis olsun. Cok acayip sekillerde kiriliyor bu kadrolar , birininde gidonu elinde kalmisti forumda .dandik denebilecek umit marka bisikletim var , surerken zorluyorumda aleti fakat bir yeri kirilmadi su ana kadar , elektronige şans isi derdik , bisiklet kadrolarinada mi sans demeliyiz artik .

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Geçmis olsun çok.
Seleyi çok yukarda mı kullanıyordunuz ? aksi halde böyle birseyin olası imkansız gibi

• Beğen
Tepkiler: CANOZAN

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Alüminyum kaynak olmaz tutmaz, bir gün mutlaka atar. Tehlikeli bir iş yapmışsınız bence...

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Resimdeki gibi kullandıysanız ne yazıkki sele borusu kadrodan destek alamaz yük o bölgeye biner. sele borusundaki min. çizgisini geçmemek gerekiyor
Garanti kullanıcı hatası diyebilir, bilginize

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@muratto boyuma kısa kaldığı için yukarıda kullanıyordum evet ancak kırıldığı yerin biraz daha içerisinde kalıyordu 1-2 cm.

@muratto Zaten hata bende de var haklısınız fazla yukarıda kullanıyordum. Ancak yine de o sele de kalan parçanın 1-2 cm içindeydi.

• Beğen

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Şiz yine de moralinizi bozmayın, benim de karbon kadrom çatlamıstı, garantisi olduğu için sıfır kadro verdiler. Kaynak işie girmeden önce Bayisine gidin mutlaka

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Ozan k. Atarsa yapacak bir şeyim yok başka yöntem olarak akıllı vida atmamı önerdiler.

@furkan.zaman Evet ancak bende de suç var zaten dikkat ederseniz herhangi bir şekilde Kron Bisikleti ya da kadroyu suçlamıyorum. Kırıldı kaynattırdım sadece paylaşmak istedim.

@muratto Başka arkadaşların başına gelirse ve de garanti belgeleri Vs. duruyorsa kesinlikle bayilerine baş vurmalılar. Yoksa böyle oluyor işte hem sağlamlık garantisi yok hem de görüntü olarak bir şeye benzemiyor.

• Beğen

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Bu arada seleye oturarak mı kasisten geçtiniz ?

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Yusuf !!WOW!! Evet oturuyordum normalde huyum değildir ancak yavaş olduğum gerekçesiyle ve de kisisin tatlı sayılabilecek bir kasist olmasından ayağa kalkma gereksinimi duymadım.
Bu arada 82.5 kg yim arkadaşlar biraz da kiloluyum.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@xxkowboyxx
Anladım. Kaynak yapmadan önce epoksi ile parçayı yapıştırıp, ardından daha büyük çaplı bir alüminyum boru ile desteklense daha estetik ve sağlam olurmuş. Keşke o haliyle az daha kullanıp buraya danışsaydınız :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Bisikletin kaynağını çok iyi yapmışlar.Keşke sele borusunu bir uzunuyla değiştirseymişsin. Faturan varsa firmaya mail at ( bize ulaşından değil ) bak bakalım ne diyecekler.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Asusmune Faturam felan yokki olsa kesin firmaya mail atardım ancak bisikleti 2. El almıştım zamanında.

@Asusmune Bir denerim ancak bir şey çıkacağını zannetmiyorum çünkü faturam falan yok.

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
1-2cm içeride olması çok yanlış, sele borularında genelde Max çizgisi vardır, o çizgilere uymazsanız maalesef sonuç bu olabiliyor, artık çok dikkatli olun ve o çizgilere uyun...

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun olur öyle, kaynak iyi duruyor ama görüntü biraz sırıtmış belki boyayla vs. toparlanabilir.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen