Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadronun rengi değişiyor gibi

Konu, 'Kadrolar' kısmında özcan parlakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    beyaz olan kısımlar sararmaya krem rengine dönmeye başladı. ne yapıp rengini koruyabilirim.

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Güneş ışığından UV ışınlarına karşı kadron üzerindeki vernik vukametli olmayabilir, bu yüzden tavsiyem oto kaporta koruma ürünlerinden silikonlu pasta-cilaları kullanman olacaktır.

3. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Üstelik güneşe de hiç maruz bırakmadım bisikleti. Kadro biraz daha yıpranınca komple boyatmayı düşünüyorum.

4. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    nerde bulabiliriz nasıl kullanılır?

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Benzin istasyonları ve büyük alışveriş merkezlerinin oto aksesuar bölümü ile oto sanayilerinde bulabilirsiniz.

sadık özer ve Tolga Yücel bunu beğendi.
  6. emre ersoy

emre ersoy Forum Bağımlısı

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bendede olmustu bi aralar sanırım gress yağı lekesiydi sıvı ovma kremi ile temizledim birşeyi kalmadı..

7. özcan parlakoğlu

Seviye:
  8. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Bu ürün oldukça güzel ve hesaplı bir üründür. Pasta-cila yani sadece yüzeysel çiziklerin giderilmesinde ve sonrasında yüzey üzerini parlatarak toz ve su tutmaması ile ön plandadır. Örneğin kadro üzerindeki giysilerimizin fermuar çizikleri, ufak çaplı sürtünmeler için etkilidir, çizikte kapatmaz sadece dediğim gibi sadece başka objelerden boya üzerine çıkan renkli çizikleri çıkarır, fakat parlatma ve yüzey açısından güzel bir üründür diğer emsalleri gibi kısa sürede niteliğini yitirmez.

9. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben slikonsuz carpex pasta kullandım bir ara...kadrom mat siyahtı önce pastayı iyiyca yaydım ve bezle nerdeyse yarım saat ovdum (küçük bir alandı baya ovdum)
    sonrada üstüne kaporta cilası yaptım

sonuç...küçük çizikler yok oldu..biraz daha derin çizikler(ağaca dayamıştım) tamamen yok olmadı ama azaldı gibi birşey daha zor belli oluyorlar :)
    ve o bölgede elinizle dokununca bile değişik bir his vardı daha parlak -daha canlı ve 1-2 aydır hayla aynı etki sürüyor...

10. özcan parlakoğlu

Seviye:
  11. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet ve kullanıcısı doğa dostudur,olmalıdır.bu tarz ürünlerden uzak durmakda fayda var.nasıl olsa yıpranacak herşey,tadını çıkarmalı süsünü değil.iyi günler.

12. özcan parlakoğlu

Seviye:
    nasıl olsa yıpranacak diyerek ayakkabınızıda boyamayın, evinizide badana yaptırmayın niye yaptırıyorsunuzki, hatta evinizin tozunuda almayın ertesi gün yine tozlanacak, böyle pislik içinde yaşayıp gidelimmi? yıpranmayı geciktirebiliyorsak bunu neden yapmayalım? belki sizin maddi durumunuz çok iyi olabilir, her sene bisikletinizi yenileyecek imkanınızda varolabilir, ama burada zar zor bisiklet alıp gözü gibi bakan, eskidiğinde yenisini yerine koyamayacak insanlarda var bunu unutmayalım.

"Nasıl olsa yıpranacak" mantığını nasıl kabulleniyorsunuz anlamıyorum, nasıl olsa birgün öleceğiz, yaşamayalım o halde?

13. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben sonax ın cilasını kullanıyorum bisikletim 2008 model 0 gibi oluyor, tabi bu sizin işinize yararmı yani kadrodaki sararmış kısımları giderirmi yada önlermi kesin bilmiyorum ancak ben çok memnun kaldım, renkler daha canlı parlak ve dokunulası bir yüzey oluyor. Cila makinası olsa daha güzel sonuç alınabilir elle yapmak biraz uğraştırıyor. Bence bisiklette temizliği titizliği seven herkesin yapması gereken bir uygulama. Cep telefonumla çektiğim ufak bir örnek vereyim :rolleyes: ;