Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadromun sele borusu sokulan yeri kırıldı:(((

Konu, 'Kadrolar' kısmında fixxxer tarafından paylaşıldı.

1. fixxxer

fixxxer Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar uzun boylu ve 95 kilo olduğum için sele borumu üst limitlerde kullanıyordum tabi tümsekten hızlı geçince sele kadronun seleyi içine soktuğumuz uzantısını kırdım. bunu nasıl ve nerede tamir ettirebilirim

ya daa

büyük sağlam ve ucuz ikinci el bir kadro almak daha mı mantıklı?

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Güzel bir kaynak yaptırabilirsin.

Kaynakçın usta birisi ise kaynak izi de çok belli olmaz...

Sonra 30-40 santimlik bir boru alırsın ve 2/3'ü dışarı da olacak şekilde kullanırsın...

Gerçi boruların üzerinde limit çizgilei vardır ama tavsiyem 2/3 oranında kullanman...

fixxxer bunu beğendi.
  3. fixxxer

fixxxer Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Oto Sanayilerinde çok güzel kaynakçılar oluyor. Ustalar neredeyse baştan kadro yapacakmış misali. Yalnız kadrolarımızın bir çoğu aluminyum olduğu için aluminyum kaynağı yapan bir yere gitmen lazım. Çünkü aluminyum kaynağı yaptırmazsan hemen kopabilir.

fixxxer ve nuhcan bunu beğendi.
  5. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Kafaya göre aluminyum kaynak yapılmaz...
    Alaşım tutmazsa kadronuz çöp olur...
    6061 ise ona göre çubuk 7005 ise farklı 7075 isede farklıdır...

Bilginize...

fixxxer, Gürsel A. ve nuhcan bunu beğendi.
  6. fixxxer

fixxxer Yeni Üye

Seviye:
    kadrom aspid sf. bunu 10 yıldan fazla kullanıyorum. heralde bu kadro aliminyum değildir!!

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kadronuz büyük bir ihtimalle, demirdir ama bianchi'nin cro-moly olan kadrolarıda vardı. Onu iyice araştırman lazım. Alican'ın dediği çok doğru. Kadron çöp olabilir. Ama benim tercihim maddi bütçeye göre o kadro ile uğraşmadan hafif, kaliteli ve ekonomik bir aluminyum kadroya hızlı bir geçi yapmak olurdu. Kaynak yaptırsanız bile kaynakçıya 5 lira 10 lira verilmez ayıp olur çünkü o kadar uğraşacak ve olacak mı kesin değil?. 20 YTL verseniz. Birde sanayiye götürme, düzgün bir usta bulma vs. meşakati çok fazla. Ekonomik olan Geotech, Kron kadrolardan tercih edebilir. Sonra kafanda, gönlünde, bacaklarında rahat eder.

fixxxer ve Alican bunu beğendi.
  8. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Aspid kadro düz demirdir.. Crmo falan değil.. Ben olsam bununla uğraşmazdım. Kadronun değeri zaten 50 YTL etmiyor..Kaynak işine verilecek paraya bizde demir çıkma ama düzgün kadrolar var. (50-100 YTL)

9. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Orjinal kaynak kırıldıysa senin yaptıracağın kırılma riski daha az değildir. Yani daha sonra o kaynak da kırılabilir ve güvenliğini tehlikeye atabilir. Boyuna uygun bir kadro almak daha mantıklı olur bence.

10. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    aspıt kadroların yenileri yani 3 4 sene oncesine kadar uretilen sonra uretimi duran modelleri lite steel dir

daha eskileri ise carbon steeldir yani celiktir kaynak yaptırabilirsin ama yeni noname bi aliminyum kadro alman senin daha cok işine yarar;)

fixxxer bunu beğendi.
  11. fixxxer

fixxxer Yeni Üye

Seviye:
    yardımınız için teşekkürederim fakat no name büyük boy aliminyum kadroyu nereden bulabilirim? ben eskişehirdeyim şu an

12. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Boyunuzu bilmiyorum ama 95 kg.'de olsanız Aspid'e bindiğinize göre sanırım 19" kadro veya 20" kadro size olacağına inanıyorum. Ama kilonuz 80 kg.'nin üzerinde olacağından size uygun bir maşa kullanmanız gerekiyor. Yani böyle baktıkça kriter ve maddiyat yükseliyor. Noname aluminyum kadrolar İstanbul'da Sirkeci'de var ama siz yinede Ankara Erdoğanlar bisiklete telefonla sorun. Size en yakın yer Erdoğanlar Bisiklet birde noname kadrolarda Geotech, kronların giriş seviyesi kadrolarından fiyat bakımından pek farkı olacağını sanmıyorum. Birde bisiklete şu gözle bakın, nasıl su altı sporu yapan bir insan bu sporu yapmak için biraz masraf yapıp, oksijen tüpü, elbise, ekipman temin edecekse, kayak yapan bir insan nasıl ki, kayak malzemesi, eldiven, gözlük, vs. temin ediyorsa, sizde bisiklet sporu yapıyorsanız bir takım ufak tefek masrafları gözden çıkarmanız gerekmektedir. No name kadroyu 100 YTL.'ye aldığınızı düşünün, kaliteli kadroda 150 YTL. olduğunu düşünün. siz 100 YTL.'ye noname kadro aldığınız ve kaynak yapılmayak yerinden bir müddet sonra kırıldığını varsayarsak keşke 150 YTL. verip kaliteli kadro alsaydım diyeceksiniz ve gidip alacaksınız yani sizin kadro maliyetiniz 250 YTL. olacak ama baştan 150 YTL.'ye iyi bir kadro alırsanız ömür boyu rahat edersiniz. Noname kadroların açıları nasıl, sağlığa uygun mu? vs. iyi bilmek lazım. Bunlar benim kişisel görüşüm.

fixxxer bunu beğendi.
  13. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Soneryenle aynı fikirdeyim. Forum sayfasının üst kısmında Türkiye'nin önde bisiklet mağazalarının bağlantıları var. Bu firmaların hepsi de internet üzerinden alışveriş imkanı sunuyor. Sayfalarını inceleyin ve daha da önemlisi telefonla yardım isteyin. Uygun bir çözüm bulunacaktır.

fixxxer bunu beğendi.