Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadrolar üzerine kısa notlar

Konu, 'Kadrolar' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisiklet seçiminde ve kadro konularında yaşanan tartışmalar üzerine bu kısa notları düşmeye karar verdim.

- Kadro bisikletin en önemli parçasıdır.
    .
    -Bisikletin ne bisikleti olduğunu, yeteneklerini vb. kadro belirler.
    .
    - Her şey kadro ya da donanım da değildir, iş bisikletçide (performansından seçimlerine, ekipmanından kullanımına kadar ) başlar ve biter.
    .
    - (Buradaki yazışmalar için bahsetmiyorum, kimse alınmasın): Çok bilen bazı arkadaşlar var. Yıllardır görüyoruz, asfaltta kullanacak adama mtb tavsiye ederler mesela, buralarda okuduklarını satarlar, öğrendikleri bir marka varsa hep onu över, diğerlerini kötülerler. İşte o arkadaşlara dikkat edin: ona buna tavsiyede bulunacak kadar engin bilgileriyle kendilerine aldıkları bisikletleri 3 ay sonra satmak için kıvrım kıvrım kıvranırlar.
    Hani çok biliyordun, çok iyiyiydi bisikletin? 3 ay bile yemedi işte ki satıp yeni bisiklet almaya çalışıyorsun. Sen önce bisiklet seçimini gerçekten araştırdın mı?
    .

-Boş ve yarım tenekeler basit rüzgarda devrilirken, dolu tenekeler her fırtınaya direnirler. Ya da '' Cahil insanlar davula benzer. Sesleri çok çıkar ama içleri boştur ''. Bunu da asla herhangi bir marka için söylemiyorum: yetersiz kadroya en üst seviyeyi toplasan ne olur: Eşeğe altın semer vurmuşlar, yine eşek.

Selamlar

T. Tezcan ve Ömer KARAN bunu beğendi.