Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadrodan somun sökümü

Konu, 'Kadrolar' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler arkadaşlar,
    Babamın bisikletinde birkaç ufak değişiklik yapmak istiyorum. Bunların başında heybeyi sökmek geliyor. Bisiklet alüminyum olmasına rağmen biraz ağır, bu parça da çok gerekli bir parça değil ve ağırlık yapıyor. Resimlerden de göreceğiniz üzere 2 somun tutuyor bu parçayı. Birini çıkarabiliyorum fakat diğeri boşa dönüyor. Bu somunu sökmek için ne yapabilirim, iyi forumlar.

2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Somonu sökmenizi tavsiye etmem. Ayrıca orada kırık bir destek görüyorum onuda kaynatın. Somunda olmayınca yük bindikçe orası esneyecektir. Hafif bisiklet istiyor iseniz sadece ön süspansiyonlu bir bisiklet alın. Ben süspansiyonsuz bisiklet kullanıyorum. İzmir de ön süspansiyonunda o kadar gerekli olduğunu düşünmüyorum. Benim için fuzili bir ağırlık geliyor.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    esneyecek bir parça yok, kadro 2 parçadan oluşuyor. o 2 somun sadece heybeyi tutuyor. Bisiklet çift süspansiyonlu, ayrıca pedalların ortasında daha önce hiç görmediğim bir sistem daha var. Kadronun altı o sayede esniyor.o somunları sökersem heybe çıkacak.

4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ben 4 tane somun gördüm nereyi sökeceksiniz? paint te işaretleyip yüklerseniz daha net olur.

5. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Anladım. Ben arkada kadronun bağlantı yeri sandım.

Baglantı yerindeki iki vidadan bahsediyorsun sanırım. Muhtemelen canavar ile kafasını uçuracaksınız.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Baglantı yerindeki iki vidadan bahsediyorsun sanırım. Muhtemelen canavar ile kafasını uçuracaksınız. [/QUOTE]
    istediğim cevap buydu, teşekkür ederim