Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadrodaki çok derin olmayan çizikler

Konu, 'Kadrolar' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Arkadaşlar arabalardaki yüzeysel çizikler (çok az yani, ışığa göre belli oluyor yada olmuyor) için pasta falan kullanılıyor bildiğiniz gibi. Şimdi ben arabada kullandığım pastayı (aslında adı pasta-cila olarak geçiyor) bisikletteki çizikler için de kullandım. Ama sonuçtan memnun değilim. Hala o çizikler alttan sırıtıyor.

Ufak tefek çizikleri kapatmak adına önerebileceğiniz marka ve/veya ürün tipi var mı?

Bisiklet boyaları araçlarla aynı mı bilmiyorum ama elbet bir yolu vardır diye düşünüyorum. Pasta kullanmanın zararını da (yani pasta sık kullanılmaz ya o açıdan) biliyorum ama yüzeysel çizikler artınca aklıma başka malzeme gelmiyor.

2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla geotech race kullanıyorsunuz ve mat bir kadro yani hafif çizikleri göstermemesi gerekiyor.

Serden Us bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Evet, mat siyah. Kadronun alt borusuna sıçrayan parçalardan ve kurumuş çamurların kuru halde silinmesinden dolayı oluşan ufak tefek çizikler var. Alttan beyazımsı bir görüntü veriyor.

4. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende race kadro kullanmıştım ama dikkat etmedim hiç:eek: pasta belli bir oranda geçirebilir ama kadronun parlamasına neden olabilir onun dışında yüzey çok pürüzlü olduğu için çamur vb. aralarda kalmış olabilir iyice bi yıkayın derim ben şöyle ovalaya ovalaya :p

Serden Us bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Önceden kullanmış olduğum pasta yüzeysel olarak az bir parlaklık katmıştı. Bir süre sonra eskisi gibi olmuştu yine. Ama yani zaman geçtikçe de ilk alındığı gibi durmuyor doğal olarak. Havalar az daha düzelsin, şöyle adam akıllı temizlik ve bakım yapmak istiyorum. O zaman güzelce ovalarım. :)

İşte o zamana kadar, bisiklet olmasa da en azından araçlarında kullanıp da şu iyidir diyebilecek varsa, Türkiye'de bulunabilen bir ürün önerisi bekliyorum.

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Konu güncel...

Aracına pasta atıp da memnun kalan yok mu? Yüzeysel ufak çizikleri güzel kapatıyor diyen?..

Marka önerisi bekliyorum. (Mümkünse çok uçuk fiyatlı olmasın).

7. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sonax nano-extreme 3 numara tavsiye ederim, kullandigim en etkili pasta-cila...

Serden Us bunu beğendi.
  8. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    quixx diye bir ürün var. motorsikletimdeki depo yanında dizlikten dolayı oluşan ufak izleri ve hafif çizikleri temizlemişti. internetten alınabiliyor. 20 küsür gibi fiyatı var.

ama bisiklette çiziklerini görmezden gelmei ayrıca tavsiye ederim. bisiklettir çizilir :) ha birde be kadronun alt borusuna ön tekerlekten fırlayan taşlardan koruması için siyah bant çektim orası en hassa bölge ama diğer bölgeler çiziliyor. mtb kullanıyoruz sonuçta. dal taş çakıl çamur vs. yada bi yere dayayınca maşalar falan değiyor. göçük patlak yoksa pedallamaya devam. yok ben kız gibi seviyorum diyosan dene bakalım quixx i sonuçlarıda bizimle paylaşırsan sevinirim.

saygılar

Serden Us bunu beğendi.
  9. deepsky

deepsky Üye

Seviye:
    Evet ya Benimde onun gibi bişeye ihtiyacım olacak.

Serden Us bunu beğendi.
  10. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Tabi ki çizilir, çiziliyor. Ama insan şöyle yıllık ayrıntılı bakımı/temizliği yaparken tam yapmak istiyor. Yılda 1-2 kez tüm aksamı en küçük vidasına kadar komple söküp temizlik bakım falan yapıyorum. O kadar ayrıntılı temizledikten sonra da çizikler göze batıyor. Yoksa sürekli çizik kapama çabası değil bu. Zaten bisikleti görseniz, arazi ve ülkenin araziyi aratmayan yolları nedeniyle genelde tozludur (yada mevsimine göre çamur). Mat siyah olduğu için de tozu çok çabuk belli ediyor.

11. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Elimdeki de Sonax'mış. Ama bendeki Nano Extreme 3 değil. Quixx için pek iyi değil diyorlar yorumlarda. Arada kaldım.

12. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    1-2-3 pastanin(asindirici) gucunu gosteriyor, 3 en guclu ve etkilisi.. Nano serisinde de fark olarak ozellikle koyu renklerde kendini belli eden, cila sonrasi harelenmeyi engelliyor. Bu yuzden nano yapidaki cilalarin uygulamasi da bir o kadar kolay ve etkili oluyor.

Serden Us bunu beğendi.
  13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    O zaman uygun bir zamanda alayım, mayıs-haziran gibi sökmeyi düşünüyorum yine bisikleti. Önceki ve sonraki halinin resimlerini de örnek olması açısından eklemeye çalışırım, eğer makinemle çektiğimde çizikler görülebilirse.

Öneri ve açıklama için teşekkürler.

Bora bunu beğendi.
  14. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Dünkü bakımdan sonra bugün kadronun resimlerini çektim. Ancak farklı açı ve görüntü seçeneklerine rağmen bahsettiğim çizikler pek belli olmuyor (fotoğraf makinesi kaynaklı). 1-2 daha derin çizik var ancak onlar belli oluyor. Yani dolayısıyla resimli olarak sonucu paylaşamayacağım gibi gözüküyor. Belki pastayı alana kadar başka makine denk gelirse ancak o şekilde...

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler tekrar.

15. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Pasta mat kadroda parlama yapabilir sanıyorum. Bence yalnızca su veya sabunlu su ile çamurlu alanları temizlemenizde fayda var.
    Bisikletinize iyi bakın. Sevgilerle...

Serden Us bunu beğendi.
  16. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    selamun aleykum konuyla doğrudan bir alakası yok ama izmirde bisiklete fırın boya attırabileceğimiz bi yer var mı ? adres veya telefon verebilir misiniz