Kadrodaki çamurlar boyaya zarar vermeden nasıl temizlenir?

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tazyikli yada normal yazıp lafının arkasında duramayacak kadar döneksin. Kendinden kork.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Scudo

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Ben gidiyorum arkadaşlar geç kaldım zaten çomü yerkeşkesi kamp alanına çanakkale. Şu şehitler turu için kimler gelmiş bir bakayım.

Yukarıdaki sorularım cevaplansa ehlince, memnun olurum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet.ali
Soru soran konu sahibine yardımcı olmak için cevap yazdım , ben uzun yıllar tazyikli ve sulu şekilde bisikletimi yikadim ve pişmanım bir çok sorun ardı ardina baş gösterdi . Zoruna gitti ki herhalde ,şimdi benim yazdiklarimi okuyarak İlla laf sokacam diyorsan ben böyle basit uğraşmam sen nasıl isstiyorsan öyle yıka fikrin yoksa cahillik yapma..

emrejon

Aktif Üye
Tepki
156
İsim
emre özciftci
Bisiklet
Fuji
Ben cok camur olursa bile tazzikli su ile yikamiyorum cunki rulmanlarda pas yapiyo sonrada tikir tikir ses yapiyo rubleyi mazotla temizlemekten yanayim kesinlikle su ile yikamayin en sonunda nutlaka arka attiricinin dislilerinide Temizleyin kesinlikle ince yag ile asiriya kacmadan yağlayın

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros Balata spreyi deodorant değil vücuda sikilmaz , parfum degil koklanmaz , molotof değil yakilmaz , lastiğin icine de saf oksijen basmazsaniz tepkimeye girmez .. teşekkürler ..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fishman

Burası forum ortamı ve insanlar buraya bilgi almaya giriyorlar. Senin neredeyse bütün mesajların yanlış yönlendirmeden ibaret zoruma giden bu evet milleti hem yanlış yönlendiriyorsun hemde üste çıkmaya çalışıp çıkamayıncada hakarete başlıyosun işte cahillik budur. Balata spreyini öneriyosun ama balata spreyinden sonra yağlamadan bahsetmiyorsun. Teker göbeklerindeki yağı alıp götürdüğünden bahsetmiyorsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet.ali illa işgüzarlık yapi cam diyorsun yani , madem öyle benim eksiğim varsa düzelt kardeşim forum ayağına yatiyorsun ya !! ayrıca arkadaş kadrodaki camurlardan bahsetti ben ona suyla yikamayi tavsiye etmedigim için göbeklerin yaglanmasi gerektiğini söylemedim , ayrıca her yikamadan sonra rutin yaglamasi gerektiği yerleri bilmiyecek kadar acemi olmadığıni düşündüm arkadaşın . sen kendi doğrularını yazsan ve senin doğrularının üzerinden tartissak mesela asıl forum bu bence ...senin yaptığın sadece provoke etmek !

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
balata spreyini yalnızca sökülü durumdaki bisiklet zincirini ve açılmış paten rulmanını temizlemek için kullanıyorum. çok etkili ama bir o kadar da hızlı nüfuz eden bir ürün. sanırım buharı bile yağının sökülmesini istemediğiniz örtülü kısımların içine işliyor. paldır küldür boca edilerek kullanılabilecek bir ürün değil.

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
@fishman sen ne işgüzar çıktın be birader. adam üstüne basa basa soruyor yıkandıktan sonra nereleri yağlamak lazım diye. Şimdi sen arkadaşın acemi olduğunu düşünemedim yazıyosun. yav he heee

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Roux
Konu nasıl açılmış bi baksana yırtık dondan çıkardın kafanı hemen livor ..

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
bende acemiyim bende merak ediyorum. yıkadım bisikletimi acaba nereleri yağlamam gerekiyor. millet sırf sen muhattap olacaksın diye cevap yazmıyor posta @fishman polemiğe girmeden yaşayamıyo musun? forumdaki tüm polemikli başlıklarda aktörsün

arayanbulur

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Engin
Bisiklet
Salcano
Onu bunu boşverinde
Herkes yıkadıkdan temizledikden su yahut sabun veya wd -40-berner isteyen bildiği gibi işlemi uyguladıkdan sonra kullanmamız gereken yağlar nelerdir ?

Nereye hangi yağı kullanmamız lazım. gress demişsiniz şu kamyonlarda traktörlerde kullanılan kırmızı kalın gress mi ? yoksa özel bir gress yağı var mı mesela ?