Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadrodaki bu fark ne?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mücahit Kıvrak tarafından paylaşıldı.

1. Mücahit Kıvrak

Mücahit Kıvrak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar bu yok bisikletlerinde geometri farklı olabiliyor. Mesela aşağıdaki scott ve specialized marka bisikletlerin kadrolarının üst tarafı farklı birisi kaplan sırtı gibi eğik scott'ın ki düz.. Bu fark ne sağlıyor?

images.thebikelist.co.uk/imagecache/file/fit/370x250/images/models/Scott/2011/cr1-comp/Main.jpg

images.thebikelist.co.uk/imagecache/file/fit/370x250/images/models/Specialized/2011/secteur-triple/Main.jpg

2. Cem AKINCIOGLU

Cem AKINCIOGLU Kıdemli Üye

Seviye:
    resimler açılmıyor

3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Büyük ihtimalle estetik görünüm için olabilir.Ama bir özelliği varsa bilemem.

4. tolga ümre

tolga ümre Üye

Seviye:
    kadronun üst kısmının yere paralel oluşu,yokuş çıkışlarında rahatlık sağlıyor diye biliyorum.(belki doğru belki yanlış böyle duyduk böyle öğrendik) :)

5. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla biri ride kadro,digeri race kadro.Ride kadrolarda diger yarıs bisikletlerine oranla gidon yüksekliği ve acısı daha coktur.Bu da yarış bisikletindeki oturma pozisyonunda ki kadar eğilmemeniz demektir.Bir nevi yarış ve şehir bisikleti ortası birşey oluyor.(gidon yüksekliği+açısı ve oturma eğimi)

6. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben 2. resimdeki bisikletin benzerini kullanıyorum Allez.Kadro yapısı çok önemli 1. resimdeki bisiklet daha çok düz yola uygun tasarlanmış rampa çıkışlarına müsait değil.2.resimdeki kadro ise floop technology dediğimiz rampa çıkmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.Yarışcılarda kişiye özel bisiklet üretiliyor ya ordan anlayın işte kimisi sprinter kimisi rampacı bu yüzden bisikletleri de farklı.Gerçekten çok da faydalı ben kendi bisikletimle çıktığım yerleri giant defy 3 de zorlanarak çıkıyorum.Ama düz yolda da benim bisikletim giantın gittiği kadar rahat gitmiyor :) Arkadaşın dediği üst borunun yere paralel olması bilakis çıkışı zorlaştırıyor.Yarışlarda zamana karşı bisikletleri de düzdür çünkü yolda daha kolay gitsin diye öyle olmasa hepsinin üstü yamuk gelirdi :)