kadroda delik

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, ikinci el bir bisiklet aldim ve aluminyum kadronun arka kisminda(arka tekerin en on uç kisminda) ufak bir delik var aluminyum kadro ustunde bir vida girecek kadar, bisikleti kargodan alip birlestirirken farkettik. Acaba bu deligin kadroda kirilmaya yol acmasi mumkunmudur, bisikleti toplayan kisinin soyledigine gore arka jantin egrilmesi sonucu teker kadroya surtmus olabilir ve o yuzden bu delik acilmistir diyor. Etrafinda catlak vs yok deligin, acikcasi bisiklet hosuma gitti bu durum haricinde ve kargo olarakta 70 lira odedim, bisikleti tekrar yollarsam sonucta 70 liradan da olacagim. Ne onerirsiniz acaba, geri iade etmelimiyim yoksa bisi olmaz deyip surmelimiyim, eger tamir ucuza mumkunse onuda dusunebilirim.

Scudo

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Resim koyabilirseniz iyi olur daha net bir şey söylenebilir.

• Beğen
Tepkiler: barisoz

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
İlk kez kendi bisikletim oldu acikcasi, canim sikildi bu konuda, zaten butcem kisitliydi, birde bu sorun yuzunden 75 tl den olacagim (kargo ucreti) eger durum kotuyse, isin ilginc ve uzucu kismi bisikleti izmirbisiklet derneginden aldim, guvenilir olacagi dusuncesiyle.

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
bence sıkıntı yaratmaz, içeri su almayacak şekilde su geçirmez bant veya benzeri bir şey ile sararsanız iyi olur..

• Beğen

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
oraya kaynak yaptırablirsiniz, üzerinde kendi boyasıyla rütüş yaparsanız hiç bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@barisoz

Bisikleti satarlar iken kadronun delik olduğunu söylemişler mi idi?Haberin olmadan kadrosu delik Bisikleti gönderdiler ise Ayıp Etmişler.Eğer söylediler ise lafım yok. Şahsen ben olsam paramı geri alır bisikleti aynen iade ederim.

• Beğen

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Soylemediler ne yazikki, daha sonra gorustugumuzde farkinda degilim dedi arkadas bende ayip olur diye ustelemedim, belki gercekten farkinda degildir diye, simdi geri gondersem kargo ucretini her halukarda odemis olacagim. Neyse urune cevaplardan sonra az once onay verdim.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
kargo ücretini satanın ödemesi gerekiyor haber vermeliydi. sıkıntı yaratmaz ama ben almazdım.

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@barisoz

Sana bisikleti kim sattıysa ayıp etmiş.O deliği farketmemek neredeyse imkansız.Bisikletin parasını+kargo ücretini geri istemek hakkınız.Gerekirse Dernek yetkilisi ile de konuşun.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen geri iade et, satan kişi bakıpta satmalıydı kimse parayı sokaktan bulmuyor. Kargo ücretini de bisikletin ücretini de iade etmeli. Böylse saçma işmi olur, millet iyice çakal olmuş. Delik kadroyu sorunsuz diye satmak ne alaka. İnsan sattığı ürünü incelemezmi, dernek yetkilisine kadar gidin paranızı geri alın.

• Beğen

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
izmirbisiklet.org/carraro-azimut-city-bike-2-el.html/
Bisiklet bu arkadaslar, bisikleti zaten dernek yetkilisinden aldim. (Murat Karaca)
Dedigim gibi kargo ucretini gozonune alarak kabul ettim artik, telefonda kadroda delik varmis dedigimde gormedim dedi, yalancilikla suçlamak istemedim, belki gercekten farketmemistir, neyse bir sekilde tamir ettirip kullanacagim artik. Hem bellimi olur belki ilerde izmirbisiklet dernegine uye olurum.
Dernekten aldigim urunde boyle bir sorun cikmasina üzülüyorum ama napalim.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Bu bisikletleri genellikle kiraya veriyorlar.O nedenle kullanan birinin yaptığı bir hasar bu demek ki; dernek yetkilisinin gözünden kaçmış .Ancak bisikleti kargolarken kontrol ederek,hasar durumunu size söyleyerek satmaları gerekirdi.
Not:Ben derneğe üye değilim.Çok ender olarak uğrarım,ya da bazen dernek etkinlikleri nedeniyle yolda karşılaşırız.Murat Karaca, efendi bir arkadaşa benziyor.Kendisiyle birkaç kez sohbetimiz olmuştur.Bisiklet+kargo için ödediğiniz rakamı,istediğiniz taktirde size geri ödemede bir sorun yaratacağını sanmıyorum.

• Beğen

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Telefonda murat beyle konustuk, kendisi bişi teklif etmeyince bende acikcasi sıkılıp oneremedim bunu. Zaten ilk mesajimda da dedigim gibi bu sorun haricinde bisikleti gercekten sevdim, kullandim 15 km civari, burdan tamir olabilecegini söyledikleri icin sorun etmeyip kabul etmeye kararverdim, ilk 3 sorun olmaz mesajini okuyuncada sahibinden uzerinden bisiklete onay verdim.
Bu arada su girmesini önlemek icin onerinize uyup simdilik siyah elektrikci bandıyla bantladim bolgeyi, bir dahaki cumarteside sanayiye gidip kaynak yaptiririm artik.

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
Kadrodaki delik, devamlı sürtünmeden oluşan bir hasar görüntüsünde. Sadece delik hasarı değil, etrafındaki ceber kısmıda etkilenmiş ve dirençi zayıflık gösteriyor. Tabi etrafınızda danışabileceğiniz bir usta varsa, yakından incelemekde fayda var.

Barış bey, bu tip hasarlar zaman içinde sorun yaratır.
Kaynak yapılsa bile, içi kısımda mikro çatlaklar olabilir.
Ayrıca kaynak yapımı işlemi, olası minik çatlakları olumsuz şekilde etkiler. (Genleşme soğuma)

Eğer illa kaynak yaptıracaksanız, o bölgeye uygun malzeme ile destekleyerek kaynak yaptırın.
Selamlar...
http://img546.imageshack.us/img546/7447/img20121201115746.jpg

• Beğen

barisoz

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Tesekkurler Yılmaz bey, haftaya kaynaga goturdugumde dediginizi ustaya aktaracagim, kadroyu birlestiren bisiklet ustasi deligin lastigin surtmesi sonucu olustugunu dusundugunu soyledi zaten.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Eğer geri veremem diyosanız bence de güçlendirilmesi gerekiyor iyi bir ustanın kaynak yapması lazm kaynak olsa da zorlamaya dayanmaz gibi duruyor.

EmreAgey

Üye
Tepki
32
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti