Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadroda delik

Konu, 'Kadrolar' kısmında barisoz tarafından paylaşıldı.

1. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba, ikinci el bir bisiklet aldim ve aluminyum kadronun arka kisminda(arka tekerin en on uç kisminda) ufak bir delik var aluminyum kadro ustunde bir vida girecek kadar, bisikleti kargodan alip birlestirirken farkettik. Acaba bu deligin kadroda kirilmaya yol acmasi mumkunmudur, bisikleti toplayan kisinin soyledigine gore arka jantin egrilmesi sonucu teker kadroya surtmus olabilir ve o yuzden bu delik acilmistir diyor. Etrafinda catlak vs yok deligin, acikcasi bisiklet hosuma gitti bu durum haricinde ve kargo olarakta 70 lira odedim, bisikleti tekrar yollarsam sonucta 70 liradan da olacagim. Ne onerirsiniz acaba, geri iade etmelimiyim yoksa bisi olmaz deyip surmelimiyim, eger tamir ucuza mumkunse onuda dusunebilirim.

2. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Resim koyabilirseniz iyi olur daha net bir şey söylenebilir.

barisoz bunu beğendi.
  3. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  4. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İlk kez kendi bisikletim oldu acikcasi, canim sikildi bu konuda, zaten butcem kisitliydi, birde bu sorun yuzunden 75 tl den olacagim (kargo ucreti) eger durum kotuyse, isin ilginc ve uzucu kismi bisikleti izmirbisiklet derneginden aldim, guvenilir olacagi dusuncesiyle.

5. Cem Özyurt

Cem Özyurt Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence sıkıntı yaratmaz, içeri su almayacak şekilde su geçirmez bant veya benzeri bir şey ile sararsanız iyi olur..

barisoz bunu beğendi.
  6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    oraya kaynak yaptırablirsiniz, üzerinde kendi boyasıyla rütüş yaparsanız hiç bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

barisoz bunu beğendi.
  7. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tesekkurler

8. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikleti satarlar iken kadronun delik olduğunu söylemişler mi idi?Haberin olmadan kadrosu delik Bisikleti gönderdiler ise Ayıp Etmişler.Eğer söylediler ise lafım yok. Şahsen ben olsam paramı geri alır bisikleti aynen iade ederim.

barisoz bunu beğendi.
  9. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Soylemediler ne yazikki, daha sonra gorustugumuzde farkinda degilim dedi arkadas bende ayip olur diye ustelemedim, belki gercekten farkinda degildir diye, simdi geri gondersem kargo ucretini her halukarda odemis olacagim. Neyse urune cevaplardan sonra az once onay verdim.

10. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kargo ücretini satanın ödemesi gerekiyor haber vermeliydi. sıkıntı yaratmaz ama ben almazdım.

barisoz bunu beğendi.
  11. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben olsam 70 liradan olurdum

12. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sana bisikleti kim sattıysa ayıp etmiş.O deliği farketmemek neredeyse imkansız.Bisikletin parasını+kargo ücretini geri istemek hakkınız.Gerekirse Dernek yetkilisi ile de konuşun.

barisoz bunu beğendi.
  13. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynen geri iade et, satan kişi bakıpta satmalıydı kimse parayı sokaktan bulmuyor. Kargo ücretini de bisikletin ücretini de iade etmeli. Böylse saçma işmi olur, millet iyice çakal olmuş. Delik kadroyu sorunsuz diye satmak ne alaka. İnsan sattığı ürünü incelemezmi, dernek yetkilisine kadar gidin paranızı geri alın.

barisoz bunu beğendi.
  14. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    izmirbisiklet.org/carraro-azimut-city-bike-2-el.html/
    Bisiklet bu arkadaslar, bisikleti zaten dernek yetkilisinden aldim. (Murat Karaca)
    Dedigim gibi kargo ucretini gozonune alarak kabul ettim artik, telefonda kadroda delik varmis dedigimde gormedim dedi, yalancilikla suçlamak istemedim, belki gercekten farketmemistir, neyse bir sekilde tamir ettirip kullanacagim artik. Hem bellimi olur belki ilerde izmirbisiklet dernegine uye olurum.
    Dernekten aldigim urunde boyle bir sorun cikmasina üzülüyorum ama napalim.

15. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu bisikletleri genellikle kiraya veriyorlar.O nedenle kullanan birinin yaptığı bir hasar bu demek ki; dernek yetkilisinin gözünden kaçmış .Ancak bisikleti kargolarken kontrol ederek,hasar durumunu size söyleyerek satmaları gerekirdi.
    Not:Ben derneğe üye değilim.Çok ender olarak uğrarım,ya da bazen dernek etkinlikleri nedeniyle yolda karşılaşırız.Murat Karaca, efendi bir arkadaşa benziyor.Kendisiyle birkaç kez sohbetimiz olmuştur.Bisiklet+kargo için ödediğiniz rakamı,istediğiniz taktirde size geri ödemede bir sorun yaratacağını sanmıyorum.

barisoz bunu beğendi.
  16. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Telefonda murat beyle konustuk, kendisi bişi teklif etmeyince bende acikcasi sıkılıp oneremedim bunu. Zaten ilk mesajimda da dedigim gibi bu sorun haricinde bisikleti gercekten sevdim, kullandim 15 km civari, burdan tamir olabilecegini söyledikleri icin sorun etmeyip kabul etmeye kararverdim, ilk 3 sorun olmaz mesajini okuyuncada sahibinden uzerinden bisiklete onay verdim.
    Bu arada su girmesini önlemek icin onerinize uyup simdilik siyah elektrikci bandıyla bantladim bolgeyi, bir dahaki cumarteside sanayiye gidip kaynak yaptiririm artik.

17. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    Kadrodaki delik, devamlı sürtünmeden oluşan bir hasar görüntüsünde. Sadece delik hasarı değil, etrafındaki ceber kısmıda etkilenmiş ve dirençi zayıflık gösteriyor. Tabi etrafınızda danışabileceğiniz bir usta varsa, yakından incelemekde fayda var.

Barış bey, bu tip hasarlar zaman içinde sorun yaratır.
    Kaynak yapılsa bile, içi kısımda mikro çatlaklar olabilir.
    Ayrıca kaynak yapımı işlemi, olası minik çatlakları olumsuz şekilde etkiler. (Genleşme soğuma)

Eğer illa kaynak yaptıracaksanız, o bölgeye uygun malzeme ile destekleyerek kaynak yaptırın.
    Selamlar...

barisoz bunu beğendi.
  18. barisoz

barisoz Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tesekkurler Yılmaz bey, haftaya kaynaga goturdugumde dediginizi ustaya aktaracagim, kadroyu birlestiren bisiklet ustasi deligin lastigin surtmesi sonucu olustugunu dusundugunu soyledi zaten.

19. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer geri veremem diyosanız bence de güçlendirilmesi gerekiyor iyi bir ustanın kaynak yapması lazm kaynak olsa da zorlamaya dayanmaz gibi duruyor.

barisoz bunu beğendi.