Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadroda Boya Sorunu

Konu, 'Kadrolar' kısmında philamelian tarafından paylaşıldı.

1. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

4 ay önce aldığım bir Trek 4500 (2008) bisikletim var. Dün bisikleti temizlerken kadronun arka alt kısmında boya dökülmeleri gördüm. Ben 5-6 aydır Londra'da yaşıyorum. Bu bisikleti de Evans Cycles dan almışdım. Konuya vakıf birinin fikrini almak ve kendi başıma bir önlem alıp garanti şartlarında sorun çıkarmamak için bisikleti Evans'a götürdüm. Adamlar bana sorunun zincirden kaynaklı olduğunu söylediler ama o noktadaki bir sorunun zincirden olabileceği benim pek aklıma yatmadı açıkcası. Olası korozyon ve bu sorunun olası genişlemesi beni endişelendiriyor. Size fotoğrafları gönderiyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz? Sizce sorun neden kaynaklanıyor.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu hemeh her bisikletcinin karsilastigi bir sorun. Zincir carpmasi ve alttan kadroya vuran taslar bunu baslica nedeni, yani size söylenilen dogru.

Kadronuz aluminyum oldugu icin oradan bir asinma, paslanma vs söz konusu degildir. Alinabilecek en güzel önlem, oraya bir kadro koruyucu neopren (sanirim böyle yaziliyordu) kilif takmaktir. Genelde ucuzdur ve etkili bir cözümdür.

philamelian bunu beğendi.
  3. philamelian

philamelian Üye

Seviye:
    Cevabın için çok teşekkürler. Aynı soruyu Trek'e de sordum. Yeri gelmişken anlatayım hemen cevap verdiler onlarda aynı şeyi söyledi. İlgilerinden memnun kaldım. En kısa zamanda bir koruyucu almak gerekiyor anlaşılan.

HaliliOzturk bunu beğendi.