Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadro yardımı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında nerede tarafından paylaşıldı.

1. nerede

nerede Yeni Üye

arkadaşlar ben bisikletimi yenilemek istiyorum. vites makinesi, ayna dişler, arka dişliler, ön attırıcı, vites attırıcılar shımano. cantlarım 3 kat alüminyum çant. ama ben kadro almak istiyorum titanyum alaşımlı olanlardan. ön freni disk fren yapmak istiyorum. nereden almalıyım veya daha başka ne gibi bir değişiklik yapmalıyım. şehir içinde kullanmak için istiyorum. bir günde en fazla 40 km yol yapıyorum. ona göre ne gibi değişikler yapmam gerekiyo. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam,
    Piyasada Titanyum kadro bulmanız zor, zaten dünyada da çok yaygın değil kullanımı...

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletinizin 640*480 boyutlarında yakından çekilmiş net fotoğraflarını buraya yollayıp bundan sonra günde kaç km binmek istediğinizi, asfaltta mı arazide mi bineceğinizi, bütçenizi belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
    Ayrıca Hakan abinin de dediği gibi Türkiye'de titanyum kadro satışı yoktur.Aluminyum ve karbon kadrolar bulabilirsiniz.

4. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla titanyum madeni altın gibi çok pahalıymış zaten.. :)
    Ben de merak etmiştim bir zamanlar. Bazı saatlerde bu maden kullanılıyor, biliyorum. Çok hafif, çok sağlam ve non-allerjik bir maden.

nerede

nerede Yeni Üye

Arkadaşlar önce hepinize çok teşekkür ederim. Bisikletimin fotoğrafını çekemem şuan şehir dışındayım. Rastgele buldum böyle hazine gibi bir siteyi.
    Titanyum kadro saf titanyum değil. Titanyum alaşımlı demek istedim. Bir kaç yerden fiyat aldım 350 euro civarı.direksiyon gibi aksamlar içinde ama çatal hariç. Sizlerinde fikrini almak benim için çok büyük bir fırsat. Kadrom çok eski diskli sisteme geçmek istediğim için değiştirmek istiyorum.Ve değiştirmişken en iyi kadroyu almak istiyorum ve haliyle en iyi çatalı. Ben asfaltta kullanacam arkadaşlar ama tabiki kaldırımlardan atlamak, merdivenlerden inmek vb.. onun için cantları 3 kat yaptım. Ne kadar akord yapsamda haliyle belli bir süre soonra tekrar akord yapmam gerekiyo. Bunun yanında disk sistemi kullanmadım, pabuç sistemi olmadığı için akordu o kadar sık yapmama gerek kalmayacak herhalde.. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

nerede

nerede Yeni Üye

Arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz başka bir kadro varsa lütfen onuda paylaşın. Kadroya ayırdığım bütçe 400-500 ytl arası. Şimdiden teşekkür ederim.

7. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    2. el carbon belki bulabilirsiniz o fiyata ...

nerede

nerede Yeni Üye

Peki sıfırları ne kadar kardeşim bu karbon kadroların, bilgin var mı acaba?

9. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    800 € civari baslar 1500-2000 € ya kadar Carbon kadro var...

Sadece on diske gecmeniz zor olabilir Turkiye'de tek on satilmiyor...'
    Ancak sansina tek bulabilirsiniz...Bu bahsettigim hidrolik icin gecerli...

Titanyum alasim kadroyu unutun...Turkiye'de yok...Dunya'da var ornekleri ama fiyatlari da deli...
    Scandium ve zirconium alasim kadrolar mevcut ulkemizde...
    Scandium icin Amoeba Scud Yada Zirconium icin Trek 8500 serisi(2006 model yili dahilinde ucuzluga girmis olmasi lazim)...

Onun disinda Carbon bulabilirsiniz...

En iyi catal demissiniz...Duz masa mi istiyorsunuz yoksa amortisorlu masami henuz anlayamadim...Duz ise disk uyumlu oversize bulma ihtimaliniz asiri dusuk...Amortisorlu istiyorsaniz ise en iyi derseniz(ki goreceli) 1000 € ya kadar masa var...

3 kat jant ne demek, fotosunu bulursaniz koyabilirmisiniz...Kesiti filan nasil merak ettim:)

Hepsinin disinda, size su verdiginiz bilgilerle yardimci olmamiz cok zor...
    Bisikletinizin fotosunu koysaniz neler degisebilir soyleyebilirdik, ama koyamam demissiniz...
    Tahmini tavsiye ise ''hic edilmezse'' daha yararli olur;)

Simdilik soyleyebileceklerim bunlar...

Iyi gunler:)

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Kendimin de kullandığım Amoeba Scud kadro modelini önerebilirim. Yeşil bisikletten temin edebilirsiniz sanıyorum...

Şurada da incelemiştik kadro özelliklerini : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=12022&page=2&

nerede

nerede Yeni Üye

Çok teşekkür ederim arkadaşlar...