Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro ve Sele Borusu Boyu

Konu, 'Kadrolar' kısmında Tugay DemircaN tarafından paylaşıldı.

1. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    Değerli bisikletseverler benim ilk bisikletim bir bisan skybird'tü. Şuan kadro küçük geldiği için kullanamıyorum. (16")
    Bu bisikleti yaklaşık 20" bi kadro boyuna eşdeğer yapmak için uzun bir seleborusu takmak ve boyuma uygun hale getirmek istiyorum. Fakat kadro dayanabilir mi? Maksimum oran ve ölçüler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa satışa çıkaracağım. Şimdiden teşekkürler...

2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    16" kadroyu 20" olcuye denklestirmek icin, sele borusunu mevcut ayarindan yaklasik 10cm kadar yukseltmeniz gerekecektir.
    Sele borunuz, minimum limit cizgisini asmadan 10cm yukselebiliyorsa pratikte bir sorun olmaz. Ancak bu sefer de seleyi cok yukarida kullanmak durumunda kalirsaniz, anatomik acidan gereginden fazla one egileceksiniz ve bileklerinize fazladan yuk binecektir.

Tugay DemircaN bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    seleyi yükseltmek kadroyu size göre ayarlamazki gidon yine aynı yerinde duracak bu sefer daha çok eğilmek durumunda kalacaksınız ergonomik olmayacak halil dostumun dediği gibi önce bir boyunuzu söyleyin işin üstadları gereken cevapları yazarlar sele borusunuda uzatmaya gelince açılı olduğu için kuvvet çarpı dik uzaklık prensibi ile boruya eskisinden çok fazla yük binecek ve kısa sürede elden çıkacaktır.

Tugay DemircaN bunu beğendi.
  4. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    İşte bu konuda sorun var. Benim boyum 1.75-78 civarında gidona eğilmek o kadar problem değil. Problem kadro veya sele borusunun kırılma olasılığı

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    senin boyuna uygun kadro zaten 20 ınch değil ki dostum 17-18 ınch sana olur 16 ınch ıle 18 arasında da 5 cm oynar ki sele borusunun normal boyu kurtarır dıye düşünüyorum önce sele ayarları var forumda ergonomik sele ayarı diye arat bulursun ona göre bak bakalım kurtarıyormu. 20 ınch sana büyük o fikri aklından çıkar bence.

6. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    trek fx 7.3 üm 20" ve sele borusu 6-7 cm kadar dışarıda

7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    1,75-1,78 civarında bir boy için MTB ölçüsü 18" olmalıdır. Bahsettiğiniz trek 7,3 bir şehir bisikleti, kadro ölçüsü MTB ye göre daha büyük olmalı zaten. Ama resimdeki bisiklet MTB tipinde 18" kadro MTB için tam size göredir.

8. Tugay DemircaN

Tugay DemircaN Üye

Seviye:
    tamam işte bende 18" kadro + sele uzatma payı yaklaşık olarak 20" kadro boyu gibi bi olay düşünerek söyledim

9. sercan gündüz

sercan gündüz Forum Bağımlısı

Seviye:
    BENCE bisikleti satışa cıkar onun parasıyla kadro al topla böle cok ugrasacan gbi kardesim

10. SELİM USTA

SELİM USTA Yeni Üye

sky bird size küçük gelmesi normal çünkü 24 inç bisiklet kullanma yaşınız geçmiş