Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro ve gobek üstüne sorular (columbus-rohloff)

Konu, 'Kadrolar' kısmında furkan.zaman tarafından paylaşıldı.

1. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Herkese merhaba ileride girisecegim projeler icin kafamda taslak oluşturmaya çalışıyorum . fikirleriniz benim icin cok onemli

1) aliexpress uzerinde bir satici columbus borularla yapilmis kadro satiyor , bu şu an kullandigim fixienin kadrosuyla degistirmeyi dusunuyorum cnku kullandigim kadro bana buyuk geliyor. Cinden yuzlerce alisveris yaptim bizim esnaflardansa onlara guvenim cok daha fazla, tabi orada da illaki dolandirici tayfasi vardir. Saticiya agirliklari sordugumda
    Kadro 1820 gr maşa 650 gr dedi
    Aciklama su şekilde
    Malzeme çelik oldugu icin guvenlik olarak sıkıntılı bir durum olacagini dusunmuyorum yani bisiklet altimda dagilmaz heralde . acaba agirliklar columbus borular icin normal mi ve borularin sahte olup olmadigini nasil anlayabilirim. ?
    Screenshot_2016-05-29-23-35-34.png

2. İkinci sorum cyclocross acilarina sahip fakat rohloff gobek ile uyumlu olabilen bir aluminyum kadroyu nereden bulabilirim. Yaklasik bir sene sonra bisiklet satin almak icin almanya ziyaretim olacak , orada satilan hazir markalar varsa şahane olur benim icin.

3. Rohloff gobekle topladigim yada satin alacagim bisikletin arka tekerini yine gobekten vites sistemiyle uyumlu bir tandem bisiklette kullanabilir miyim? Boyle bir tandem kadrosunu nereden edinebilirim yine almanyadan da alisveris yapabilirim. Bu sekilde olursa tek rohloff gobegi iki ayri bisiklette kullanma imkanim olacak , zaten iki rohloff gobegin hakkini veremeyecegim kesin.

Guncel

2. mustafaguler

mustafaguler Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Rohloff kullanıcısıyım. Rohloff tekeri kadrodan sökmek biraz daha zor. kabloları ufak vidalarla bağlanmış. Ayrıca tabi yeni shifter almanız gerekecek. ve iki shifter ın da aynı viteste iken değiştirmeniz gerekecek.

Göbek genişliğinin aynı olması ve jantın sağlam olması gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Rohloff yeni XL hub lar çıkarttı ama cycle cross a göre olmaz. fatbike içinmiş.

Bu arada gayet mantıklı bir tasarım fikri sadece tekeri, değiştirmek.

3. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    @mustafaguler tesekkur ederim . rohloffta aynakolun sabit bir disli sayisi vardi sanirim , belirtilenden farkli kullaninca garanti disi kaliyorlardi . bu konuda bilginiz var mi

4. mustafaguler

mustafaguler Yeni Üye

Seviye:
    Ben de öyle biliyorum. Bu arka dişliye etki eden kuvvetle ilişkili olabilir. Ama zaten çok geniş aralığı sorun olacağını zamnetmiyorum. Rohloff, speedhub için, iki atletik bisikletçinin tandem sürüşüne dayanıklı yorumunda bulunuyor

furkan.zaman bunu beğendi.
  5. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Sanırım normal vites sistemli bisiklete pinio göbekten sistem takılamıyor.
    Peki rohloff için bu durum nasıldır?
    Mesela xt donanımlı bir tur bisikletini ileride rohloff sistemi ile değiştirmek mümkün müdür?
    Teşekkürler

Takılıyormuş. Tabi kadro uygunsa.
    Bisiklet gezgini sitesinde yazıyor.
    Rohloff – Bisiklet Gezgini