Kadro üstüne renkli desen ve yazı için öneri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Erhan1 tarafından paylaşıldı.

1. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,Bisan Kaptan model eski bir bisiklet yenileme projesi üstünde çalışıyorum.Boya sonrası üstüne yapılacak çıkartmalar,desenler ve yazılarla ilgili site ve photoshop dışında önerebileceğiniz program var mı?
    Şu an desen yazı vb materyali toplamaktayım,ağırlıklı olarak siyah zeminde alev- tribal desenler ve gökkuşağı tonlarında desen veya fotoğraf baskı düşünüyorum;bunları önizleme yapabileceğim daha basit bir program biliyor musunuz?
    Sözgelimi renkli fotografik desen çıkartması yapabilir miyim?( Airbrush izlenimi veren gerçekçi görünüm için)
    Çıkartmalar cila altında mı olmalı yoksa başka yöntemler var mıdır?
    Reklam işi yapan bir tanıdıkla bu konuyu halletmek istiyorum ancak sizlerin öneri ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim teşekkür ederim..

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    ton girme uv tek renk folyolara yönel. +bitmap tabanlı bir program(photoshop) yerine vektör tabanlı bir programda çiz, ya da çizdir.

3. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Erhan1 bunu beğendi.
  4. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba, desen çıkartmalar uv dayanımlı olsun diyorsanız vernik altı olmasına gerek kalmıyacak sanıyorum.(çıkartma üstüne vernik işlemi)
    Desenler çoğunlukla ince ve kıvrımlı olacağından sanıyorum çok ince folyo olması gerekiyor (elini değdiğinde ele gelmemeli ve soyulma kıvrılma yapmamalı).
    "Ton girme" den kasıt çok renkli olmamasını önermeniz anlamında mı; bunun eksi yönleri nelerdir?Teşekkür ederim...