Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Tavsiyesi

Konu, 'Trek' kısmında Yusuf ZİYA tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    İyi Günler Arkadaşlar,

Kadro almayı düşündüğüm için benim birkaç sorum olacaktı:

Öncelikle şunu sormalıyım Trek 8500 kadro da 2010 modeliyle 2009 modeli arasında çok fark varmıdır acaba?Çünkü eğer Trek alırsam 2009 modelini almayı düşünüyorum(rengi daha bi hoşuma gidiyor 2009 un)

Birde Trek 8500 kadroyu şu iki kadroyla kıyasladığımızda acaba ne karar vermeliyim sizce Kıyaslayacağımız kadrolar: CORRATEC X-VERT S 0.3 MTB ve
    GEOTECH ARGON MTB .Bildiğiniz üzere bu kadrolardan en hafifi ve en ucuz Geotech olan kadro.Ve sanırım bu Geotech Argon Geotech in iyi kadroları arasında fakat buna rağmen Corratec X-Vert S 0.3 ve Trek 8500 ile kıyasladığımızda çok büyük bir fiyat farkı ortaya çıkıyor yaklaşık 2 katı gibi bir fark.İşi fiyat-performasa vurduğumuzda sizce Trek 8500 ve CORRATEC X-VERT S 0.3 bunu ne kadar hak ediyor.

Ve birde Corratec-Trek kıyaslaması var ki bu kıyaslama hakkında hiç bir fikrim yok Yardımcı Olursanız sevinirim.

Yardımlarınız için Şimdiden Çok Teşekkürler..İyi Günler..

2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şimdi Geotech yabana atılacak bır marka değil.Corratec ve Trek ın bu kadar ucuk fıyatlı olması Türkiye'ye gelırken çok guzel bır gumruk vergısı yukluyolar.Sana onerım Geotech tir.Sorunsuz,hafif fiyat/performans acısından on numara.

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  3. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler.Geotech fiyat ve ağrlık olarak çok makul gerçekten ama ah birde rengi beyaz olasydı süper olurdu.Çünkü eski kullandığım Bianchi bisikletimin rengide koyu maviydi dolayısıyla farklılığı tam hissedebilmek için açık renklerde bir kadro düşünüyorum.Ama yinede işler maddiyata göre değişebilir.

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  4. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    beyaz ıstıyorsan benim onerım ; sedona 781 beyaz.gercekten guzel bır kadro.

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  5. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    Açıkçası Sedona hakkında hiçbir bilgim yok googleden resimlerine baktım güzel gözüküyor.Tavsiye ettiğinize göre Trek, Corratec ve Geotech ten geri kalır yanı yoktur heralde.Peki fiyatı ve ağırlığı nedir acaba?

6. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sedona, geotech türk malı. corratec alman malı, trek amerikan malı. trek kadrolar kalitelidir. ömür boyu kadro garantisi ile beraber geliyor. diğerlerini bilmiyorum :rolleyes:

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  7. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    Sedona ve Geotech üretimleride Türkiyede mi yapılıyor acaba yoksa Twain de felan mı??Trek ve Corratec sanırım Twain de yapılıyor.

8. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Trek kadroyu alın kullanın.2010 yılında tasarımında değişiklik oldu 8 serisi kadrolarda bu yüzden 2010 model alırsanız daha iyi olur.

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  9. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sedona ve geotech benim bildiğim kadarıyla %100 türk malı :)

trek üretimini taiwan ve çin'de yapıyor. belki seriye göre değişebilir ama ben baktım fx serisi çin'de üretiliyor.

corratec de alman malı. ama nerede üretim yaptıklarından emin değilim :)

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  10. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    Fiziksel olarak renk dışında pek bir değişiklik gözükmüyor tabii sadece fotoğraflar aracılığıyla gördüm.Ağırlıkta da pek değişiklik olmamış sanırım belki sağlamlığı arttıırmışlardır gerçi sağlamlık artsa dahi ne kadar olabilir ki sanki 2009 modeli sağlam değilmiydi:) o da taş gibidir kesinlikle

Dolayısıyle Trek alırsam heralde 2009 modelini alırım.

Tavsiyeleriniz için teşekkürle arkadaşlar..

11. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:
    Demek ki Sedona veya Geotech alırsam Bizim ülkemize kazandırmış olacağım:)

Peki bir şey daha sormak istiyorum Acaba bu Sedona ve Geotech yurtdışında da biliniyor mu veya can alıcı soru olarak yarışlarda kullanan yarışçılar var mı acaba.Yoksa sadece bizim ülkemiz mi biliyor.Ben daha önceden amazon.com dan Geotech i aratmıştım ama sonuç bulamamıştı:D

12. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hayır bilinmiyor. sonuçta türk üretimi sadece yurtiçine satıyor. tabi türk malı yurdum malı herkes onu kullanmalı ;) ama türk firmalar sizin de bahsettiğiniz gibi dünyada diğer pazarlara girebilecek kalitede bisikletler üretip, sadece pazarlama hilesi olarak bisikletlere ve modellere türkçe isim vermedikleri sürece alma taraftarı değilim. neden diyeceksiniz. benim burada amacım ne? bisiklete binmek, spor yapmak bunu yaparken de zevk almak. ama aldığım bisiklet beni bisiklet sporundan soğutuyorsa (ki türk malı neredeyse 1-2 ay önce aldığım bianchi bir bisiklet de var) yabancı üretim bisikletimin yanında teneke yığını gibi kalıyorsa niye alayım ki. yapsınlar argeye yatırım, üretsinler diğer rakipleriyle yarışacak bir bisiklet, isim olarak da türkçe isim versinler o zaman alırım :)

bir de biraz önce bahsettiğim şeye ilave olarak bahsettiğim şey sadece trek için geçerli değil. dünyada bisiklet üreten en kaliteli markalar üretimlerini bu şekilde yapıyorlar. genel olarak konuşmak gerekirse alt ve orta sınıf bisikletler çin'de, orta ve üst sınıf bisikletler taiwan'da yapılıyor. buradaki listeyi incelerseniz bu listede dünyanın saygın bisiklet üreticilerinin tamamına yakının bu şekilde üretim yaptıklarını göreceksiniz.

http://allanti.com/page.cfm?PageID=328

Yusuf ZİYA bunu beğendi.
  13. Yusuf ZİYA

Yusuf ZİYA Üye

Seviye:

Biraz önce okuduğum bir yazıya göre Geotech Twain de üretiliyormuş.(Yazının linki:http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=16604&page=3)

Bianchi hakkında ki yazılarınıza katılıyorum hatta çocukken Bianchi nin dünyanın en iyi markası olduğunu sandığım günleri düşünerek gülüyorum.Gerçi hakkını yememem lazım benim çocukken aldığım ve şuanda sahip olduğum Bianchi Tornado gayet iyi çıkmıştı hatta zamanıyla ilk disk frenli bisikletlerden birisi benimdi amma havalıydı.

Geotech hakkında ise kesin bir yorum yapmam doğru olmaz ne de olsa hiç kullanmadım bakalım bundan sonra hangisini kullanmak nasip olacak.Tabi bu sizin tavsiyelerinizede bağlı..

14. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    bisiklet markalarının çoğu Tayvan'daki aynı fabrikada kadro üretimi yapiyor fakat üretimde kullanılan teknoloji farklı, sedona kadroları da Tayvan'da üretiliyor diğer parçalarla birlikte Türkiye'de birleştiriliyor :)

15. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    aslında bianchi'nin orjinal modelleri (italyan olanlar) hala kaliteli. o zamanlar pinokyo, bmx gibi bisikletler vardı. o zaman aldığınız bianchi de büyük ihtimal yurtdışından ithal gelen bianchi modellerinden ve kaliteli olması normal ;)

tabi benim bahsettiğim kadar önceden bahsediyorsak :)