Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro seri numaraları açılımı hakkında ...

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında murat sengul tarafından paylaşıldı.

1. murat sengul

murat sengul Üye

Seviye:
    Arkadaşlar klasik bisikletlerde seri numaraların çok önemli olduğunu ve bu numaralardan üretim yılı ve üretim bölgelerinin belirlendiğini okumuştum ancak tam detaylı bilgiye sahip değilim bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum...

Örnek ben de ki kadro HOAJ02431 (J ters c ye de benziyor emin değilim.). Açılımı hakkında bilgi mevcut mu?

Kısmen tam emin olmamakla birlikte ilk harfler üretim yapılan firma veya yer, sonraki rakam veya rakamlar üretim yılı sonrası seri... ?

2. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    umarım bu konudan birleyler çıkar özellikle peugeot kalsiklerinde çokça bulunuyor bende merak ediyorum

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Peugeot'larda ki sol chainstay ya da BB bölgesinde yeralan ve özellikle 60'lar sonrası olan üretimlerinden başta hangi ülke için ihraç edildiği olmak üzere, modelin isminin dışında ki fabrikasyon adlandırılmasına, kadro boyuna ve açılarına kadar okumak mümkün.

sadık özer bunu beğendi.
  4. e.yildiz

e.yildiz Üye

Seviye:
    seri numaralari ureticiden ureticiye degistigi gibi ayni uretici zaman icinde farkli formatlar kullanabiliyor. ya uretici ve kadronuz hakkinda detayli bilginiz olacak ve seri numarasini kafaniza gore yorumlayacaksiniz, ya seri numaralari detayli kataloglanmis bir markaya ait bir kadronuz olacak (peugeout bu konuda nispeten sansli), yada sansliysaniz uretim bilgileri kesin bilinen benzer bir kadroya denk geleceksiniz. kisacasi kadronuz markasi onemli. bazi kadro ureticileri hakkinda cok detayli bilgi bulunurken, bu hepsi icin gecerli olamayabiliyor.

5. murat sengul

murat sengul Üye

Seviye:
    bilgiler için çok teşekkür ediyorum halen araştırıyorum yurt dışında birkaç üreticiye mail gönderdim:) hayırlısı diyelim.