Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro seçimi

Konu, 'Arşiv' kısmında Abdullah Hakkı tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba :)

Çook uzun zamandır forumda takıl(a)mıyordum. Üyelik tarihimi görenler biraz şaşırabilir :)

Birkaç sene evvel İstanbula taşındım. Bisikletide getirdim ama iş güç sahibi olunca bisiklette İstanbul için ufak kalınca motosiklete merak saldım. Yanlız bisikletim hep gözümün önünde durdu. Özene bezene sakladım. Geçen gün bi gaza gelip yeter artık deyip bisikleti çıkarmaya karar verdim. Lakin en son öğrenci bütçesiyle bindiğimden üzerinde sorunlu olan bazı parçalar var. Bunların en önemliside kadro.

Mosso Falcon 2008 den kalma bir kadrom var. Aslında aramızda duygusal bir bağ var ama bisikleti hep haşin kullandığımdan üzerinde birsürü ufak tefek ezik-vuruk var. Artık değiştirmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Yeni ürünleri vs. neredeyse 2 senedir takip etmediğim bakınırken bir an yabancılık yaşadım. Sonrasında kadim dost bisikletforum aklıma geliverdi. Hemen yapıştırayım dedim.

Evet dostlar, bana "ara verenler için yeni kadrolar, markalar ve karşılaştırmalar" isimli bir makale lazım :D

Bisikleti önceden ormanlarda, arazilerde görece sert ve acımasız kullanırdım. Muhtemelen başladığımda birkaç ay asfalttan ayrılamayacağım. Hatta muhtemelen günlük 15 kilometreyi geçemeyeceğim :) Fakat modüler birşeyler yapıp, ucuzundan bir jant seti alıp hem yola hem araziye farklı lastikler kullanmayı planlıyorum. O yüzden üzerine 1.50-1.80 lik lastik takabileceğim ucuz yollu bir jant setim olsun istiyorum. Bunun için hali hazırdaki göbekler için bir çift çember alıp kendim yapabilirim diye düşünüyorum. En son başarmış gibiydim jant tellerini bağlamayı :) O yüzden el atmışken bir tanede "ara verenler için jant çemberleri" konusundada yardım istiyorum. Alexrims lere alternatif yoksa halen F/P açısından müsaadenizle bir çift alexrims yapıştıracağım.

Sanırım tekrardan hoşgeldim :)