Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro seçimi-yardım

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ender İplikci tarafından paylaşıldı.

1. Ender İplikci

Ender İplikci Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, şu anda bir bisiklet toplamaktayım ve sıra kadroya geldi. Şu ana kadar Shimano XT vites sistemi(aktarıcılar, kollar, aynakol, ruble ve zincir), Hayes Stroker Carbon Disk fren seti ve Mavic Crosstrail Jant seti aldım. Şimdi kadro alacağım ve seçeneklerimi üçe indirebildim.

1 numara: Scott Scale Alüminyum

Özellikleri:Scott Scale Alloy 6061, Custom butted superlight tubing, D-Forged CNC machined Dropouts, Delta SST bridge / Integrated Headtube

Fiyat: Erdoğanlar'da 2008 veya 2009 model scale 70, 400 Euro.

2 numara: Trek 6 serisi

Özellikleri: Alpha Black Aluminum w/semi-integrated head tube, twin taper down tube w/integrated gusset, formed top tube, wishbone seatstay, forged dropouts w/rack & fender mounts, replaceable derailleur hanger

Fiyat: Bu kadroyu tek başına bulabileceğimden tam emin değilim ama bir ara SDS'de 6 serisi bir kadro(model yılını hatırlamıyorum) 300-400 Euro arası birşeydi.

3 numara: Marin Indian Fire Trail

Özellikleri: G7 ALuminum, Triple Butted Hydro-Edge Top and Down Tubes with Double Butted Seat and Chain Stays, Disc Specific (2009 modeli olan resimdeki siyah beyaz kadrodan almayı düşünüyorum ve bu model scandium ama marinin resmi sitesinde bu özellikler verilmiş, açıkçası tam anlayamadım)

Fiyat: SDS'den Ogün abi 450 Euroya bırakabileceğini söylemişti.

Bu kadrolar arasında kararsız kaldım arkadaşlar. Açıkçası en sıcak baktığım kadro Indian fire trail. Malzemeler ve teknolojileri hakkında pek bilgiye sahip değilim bu konuda da beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Bu kadrolar dışında önerebileceğiniz 350-450 Euro aralığında hafif, görsel açıdan iyi olan ve mümkünse tanınmış, kendini ispat etmiş bir firmanın ürettiği kadro önerilerinize de açığım.:)

Şimdiden teşekkürler.

2. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben scott derim gerek görselliği gerekse sağlamlı yönünden

Ender İplikci bunu beğendi.
  3. osman yalçın

osman yalçın Kıdemli Üye

Seviye:
    bende scott derim:)

4. Ender İplikci

Seviye:
    fikirlerini söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim. başka yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar? özellikle scandium alaşım konusunda tereddütlerim olmasına rağmen marin kadroya hem görsel hem de ağırlık açısından daha yakınım.

5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    scott tek geçerim.

6. murat yayla

murat yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    kalite olarak scott daha önde ama alacağınız scale 70 kadrosunun rengi resimdeki gibiyse hiç hoş değil.renk alternatifleri varsa scott alın derim ama eğer yoksa marin tercih ederdim.marinde gayet hoş...

7. Tunç OĞUZ

Tunç OĞUZ Aktif Üye

Seviye:
    Bu kadrolar arasında en şık ve marjinali marin bence. Scott çok var bence yollarda. Marin mükemmel seçim. Tabi benim yorumum.
    Şimdiden hayırlı olsun yeni bisikletiniz. Çok üst seviye parçalar seçmişsiniz. Eminim şahane bir sonuç çıkacaktır ortaya...

8. engin kızılcan

engin kızılcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence de marin. Hem daha farklı hem daha güzel görünüyor ve scandium. Kaçırmayın derim :) çok değişik bir bisikletiniz olur :)

9. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Scale kadrodan kesinlikle memnun kalırsın ancak biraz ağır kalıyor marin'in yanında,1740 gram ölçmüştüm Medium kadrosunu. Ancak ağırlığı çok önemli değil dersen tavsiye ederim,sonuçta kendini kanıtlamış bir kadro çokça kullananı var.. Giant Xtc kadroyu da önerebilirim şu an karbon olanını kullanıyorum,ALuminyum olanını da kullandım,kurcaladım mükemmel :) Her iki kadroyu da tavsiye ederim kesinlikle.. Diğerleri hakkında bilgim yok maalesef.

10. Ender İplikci

Seviye:
    giant pek hoşuma gitmiyor görsel açıdan. scottları seviyorum ama sanırım marine daha yakınım şu anda. çünkü fiyat baya uygun gözüküyor. bir de sanırım marin indian fire trail ile marin team issue aynı kadroya sahip? sadece grafikleri farklı gibi?
    şu an için hem fiyat, hem ağırlık hem de görsellik açısından marin daha avantajlı gibi geliyor.

11. Ender İplikci

Seviye:
    sonunda bugün gittim marin indian fire trail modelini aldım geldim:D fikirlerini benimle paylaşan arkadaşlara teşekkürler.