Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Seçimi Hakkında Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mirsad G tarafından paylaşıldı.

1. Mirsad G

Mirsad G Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,

Kendime yeni bir bisiklet dizmek istiyorum. Şu an Hybrid kullanmaktayım ve yol bisikletine geçmeyi planlamıştım; fakat bel fıtığı rahatsızlığımdan ötürü şehir bisikletinde kalmaya karar verdim. Temmuz ayında Almanya'dan gelecek olan kuzenime Ultegra grupset aldırıyorum düz gidon uyumlu olarak. Aklımdaki bisiklet disc/hidrolik uyumlu yol veya hybrid kadroyu donatmak. İlk başta aklımda Specialized Carbon Comp Disc geldi, ancak Aktifpedal sadece kadro takımını satamayacaklarını söyledikleri için vazgeçtim. Keza bisikleti komple satın alıp üzerindeki komponentleri satmak istesem epey zarar edeceğim. Uzun süredir FX kullandığım ve rahatlığını da bildiğim için Trek FX Disc kadro almayı planlıyorum. Sizce Ultegra seti Trek FX Disc aliminyum kadroya çok mu fazla gelir? Bu konuda tecrübe ve fikirlerini paylaşmak isteyen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Herkese iyi günler dilerim...

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben de uzun zamandır bel fıtığı hastasıyım. Muayene ve tetkikler sonucu tanı Beyin cerrahisi ve fizik tedavi uzmanınca konuldu farklı senelerde başka hekimler tarafından da doğrulandı. Bir kaç kez tedavi gördüm.
    Ağrılı dönemde izin vermezlerdi sanırım ama kontrol muayenelerinde bulgularına göre bisiklet (yol bisikleti kullanıyorum) kullanmamda sakınca görmediler.
    Bisiklet forumda özellikle sağlıkla ilgili sorumsuzca görüş beyan eden , yazdığı yalanlansa dahi hiç umrunda olmayan az sayıda da olsa üye var. Benim yazdıklarımda da yanlış yönlendirme olmaması için özetle Bel fıtığı yol bisikleti ya da başka tür bisiklet yasağının kesin olduğu anlamına gelmeyebiliyor. Tabiki kullanırken rahatsızlık duyuyorsanız , muayene bulgularınız sakınca olduğuna işaret ediyorsa İlgili hekim bir süreliğine ya da tamamen zararlı bulabilir. Belki de bulmuşlardır.