Kadro Seçimi ? Cannondale?

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@PALA

Selam,

SuperSix'in agirligi onceki senelerin HI-MOD alasimi icin olabilir mi acaba?

Scudo

pala

Aktif Üye
Tepki
359
- SuperSix 2010 Hi-Mod model siyah-beyaz (52) BB30
- Caad10 Yeni Model (frame 6069 alü + carbon fork) BB30

Yukarıda belirtiğim ağırlık bilgileri benim için geçerlidir. Model ve kadro ölçüleri değiştiğinde ağırlık olarak farklılık gösterse de, üstdeki bilgiler size kaynak bilgi olarak fayda sağlıyacaktır.

Markaya göre değişiklik göstersede her boy-ölçü arasında 40-100 gram fark oluşabiliyor. Örneğin Carbon fork üst borudan 10 cm kesip modifiye yaptığınız zaman yaklaşık 40-50 gram ağırlıkdan düşürmek mümkün. Bu da bizati full karbon fork malzemede test edilmiştir.

Model ve marka seçimi yaparken acele etmeyin.

Parlak meyveler uzun konu, eğer fırsat bulursam resim destekli detay bilgiler eklerim.

starbike.com forumu ve ağırlık bilgilerini bazen takip ederim. Yukarıda belirtiğin linki inceledim. boya konusunda haklısın etkisi var.

Supersix Fork ağırlığı (with the crown race) ile birlikte belirtmiş. Ayrıca Caad 8 fork 336 gram bilgisi var. Supersix'den hafif olacak iş değil.

Boya konusu çok ilginçdir. Yaptığım bir araştırmayı size aktarayım.

Frame üzerinde boya ağırlığı yaklaşık 100-120 gram
Fork üzerinde boya ağırlığı yaklaşık 60-80 gram

SuperSix 2010 Hi-Mod siyah-beyaz modelinde frame ve fork şu şekilde boyanmış: önce sadece SuperSix yazıların olduğu bölge beyaz boya atılmış. Bu kısım SuperSix yazı ile maskelenip, üzerine komple frameset'e siyah mat boya atılmış.

@Ozzgurr
Selam, SuperSix'in agirligi onceki senelerin HI-MOD alasimi icin olabilir mi acaba?

Evet, SuperSix 2010 Hi-Mod siyah-beyaz (52)

• Beğen
Tepkiler: Oxsy ve Ozzgurr

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birde bendeki campagnolo super record UT crankset bb 30 göbeğe uyuyormu uymuyormu bilmiyorum. Sanırım olmuyor bu durumda bb 30 converter bulmak ne kadar kolay?

Burdan sipariş versem gelirmi??

(link)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@temucin90

Çok güzel bir öneri ama :). Çok beğendim. Canyonun bu hafiflikte alü kadroları olduğunu bilmiyorudum.

İşin güzel yanı adamlar kadro alü olsa bile malzemeden kaçmayıp çok güzel bir maşa kullanmışlar.

Kadro ölçüleride çok çok yerinde.

Birtek buraya getirtmesi var :) Yada almanyaya gidip almak lazım.