Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro ömrü

Konu, 'Kadrolar' kısmında semir karabulut tarafından paylaşıldı.

1. semir karabulut

semir karabulut Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Son zamanlarda bende bir paranoya oluştu. Şöyle ki, özellikle hızlı inişlerde (60-70 km/s), acaba kadrom kırılır mı, acaba maşam kırılır mı gibi düşünceler aklıma takılıyor ve frene asılmaya başlıyorum. Sahi, bir kadronun ömrü ne kadardır ? Mesela bende 2010 yılında almış olduğum Carraro 475 J Race var. Maşam da 2010 yılında 2. el olarak aldığım havalı Reba SL. Bisikletle 5000 km'nin üzerinde yol yaptım ki bunun büyük kısmı asfalt. İki kez Kartepe inişi ve birkaç kez de Kartepe'ye eşdeğer toprak/taşlı yol inişleri [35-40 km ortalama hızla] dışında çok da hırpalamadım bisikleti. Aydınlatın beni :)

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Çelik kadro bianchi thomisus. 5 yılda 10 bin km yaptım sorun olmadı. Drag climber alu kadro hiç binmedim furs yatağından çatladı. Vesvese yapmayın. O kadar yol gitmissiniz bişey olmamış. Vurup düşüp düşürüp bir yerini gocertmeden kırmadan catlarmadan sizi daha bir bukadar taşır

semir karabulut bunu beğendi.
  3. Lenora Nora

Lenora Nora Lenora Nora™ ♥

Adı:
    Lenora Nora
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @semir karabulut Merhaba Semir ;
    O kadar korkutma kendini.Ki özellikle Carraro konusunda.Carraro'da kolay kolay kadro catlak kırılma vs. duymassın rahat ol.Ve ayrıca kendini kasma yani "cok iyi marka kadroda olsa kötü marka kadroda olsa kalite bakımından" kırılma,catlama hususu tam tersi olabilir.Bu sans.Yani kötü marka kadron kırılmazken iyi kadron kırılır.Bu o anki kullanıma,sarta,güne,saate baglı.Yarın ölücegimizin karantisi olmayısı gibi bisey yani. :)
    O yüzden rahat ol.Keyif almaya bak her kadro kolay kolay kırılmaz.Masada öyle.Gönlünce eglen.Ki kırılsa dahi 2 yıl icinde servis yenisiyle degistirir.Özellikle bazı markalar bu konuda cok hassas adına asla laf getirmez ikinci kelime kurulmadan kadron gelmis olur.

İyi Forumlar Dilerim.

4. canayaz0734

canayaz0734 No Pain -No Gain

Adı:
    Can AYAZ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aliminyum kadrolar dayanıklı ama ağır, Karbon kadrolar hafif ama narindir.Birincisi bunu göz önüne alalım.Bisikletin kadrosunu ne zamandan beri kullanıyoruz?Zor şartlarda kullanıp zorlanan kadro çatlayabilir...Metal alaşımları zamanla yorulabilir kullanılan alaşımların yoğunluğuna,kalitesine göre bu süre değişebilir. Örneğin Merida markası kadrosuna ömür boyu garanti vermektedir.Fakat Tur bisikleti ile kalkıp hoplayıp zıplarsak kadroyu elimize alabiliriz.