Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro ölçülerii hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yaasink tarafından paylaşıldı.

1. yaasink

yaasink Yeni Üye

Adı:
    Yasin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar merhabalar
    ilk defa bisiklet almayı düşünüyorum. küçük çaplı bir araştırma yaptım. internet üzerinde bir satıcıda salcano astro beğendim. ancak kadro boyu hakkında bilgi yazmıyordu. satıcıya mesaj atıp kadro boyunu sorduğumda 16" - 18" - 20" olduğunu, koltuk yüksekliğinin değiştiğini ve kadro boyunun ayarlanabildiğini söyledi. kadro boyu bu şekilde ayarlanabilmekte midir?
    teşekkürler.

2. mhtozel

mhtozel Aktif Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kadro boyu sadece sele yüksekliği değildir. Bisikletin tüm açıları dolayısıyla tüm mesafeleri değişir. Yerden yüksekliğinden gidon mesafesine kadar bu sebeple boyunuza gore en yakın olcude olan bisikleti almanız tavsiye edilir. İnternetten ya da forumdan boyunuza gore hangi büyüklükte kadro almanız gerektiğini bulabileceğinizi dusunuyorum.

3. yaasink

yaasink Yeni Üye

Adı:
    Yasin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim cevabınız için.
    boyum 182. mtb'ler için genelde 18" kadro boyu önerilmiş. satıcının bana vermiş olduğu bilgi yanlış denebilir mi şu durumda. yani bütün kadro boylarının aynı olduğu ve sadece sele yüksekliğinin ayarıyla yapıldığını anladım ben satıcının mesajından.

4. mhtozel

mhtozel Aktif Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tabiki sele gidon arasındaki mesafe de çok doğal olarak değişmesi gerekir. Benim boyum da 180cm, 18" kadro kullanıyorum bir rahatsızlık duymadım

Ha ayrıca bacak iç boyunuz da kadronuzu seçerken bir etkendir. Ama sonucu çok da değiştireceğini sanmam