kadro nasıl ölçülür

bekir odabaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
57
Arkadaşlar bir mtb kadrosu kaç inç oldugu nasıl anlaşılır nereden ölçmemiz gerek şimdiden teşekkürler

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Orta göbek yuvasının ortasından sele borusunun girdiği kısımın sonuna kadar olan uzunluk kadronun cm veya inç olarak ölçüsüdür.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 inç = 2,54 santimetre

• Beğen
Tepkiler: bekir odabaşı

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@bekir odabaşı

15-16-17 değerlerini 2.54 le çarparsan santim olarak kadro ölçüsünü almış olursun. Zaten bu değerler inç tir.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ahahaha =) çok sevindim :) forumun gençleri artık "bu matematik denen şey de gerçek hayatta ne işe yarar ki" diye soramıycak :D

(şimdi arkadaşım... 2x1=2; 2x2=4; 2x3=6...)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@İslam Gölge
bazı markalar başka bi ölçü kullanıyorlardı diye hatırlıyorum...sanırım sele borusunun girdiği yer diil de, üçgendeki birleşme noktasıydı... şimdi ne desem yanlış... araştırmaya da niyetim yok, çünkü bu bilgiye şu an ihtiyacım yok ;)

ihtiyacı olnalara duyrulur =)

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Bu işte bir yanlışlık yokmu acaba?Unisex kadrolar,erkek kadrolar ve dişi kadroların aynı şekilde ölçülüyor olması bana biraz yanlış gibi geliyor.Unisex kadrolarda üst boru eğimli olduğu için kadro boyu erkek kadroya göre küçük çıkacaktır.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bildiğim kadarıyla, kodro boyu değişmiyor, ama kadronun diğer ergonomik ayarları değişiyor..

örneğin, merida'nın erkekler için olan modeli ile kadınlar için olan modelini kıyaslarsak, aynı kadro boyuna sahip iki bisiklette, kadro boyuna esas alınan kısmın uzunluğu aynı oluyor ama, mesela üst borunun uzunluğu değişiyor, üçgenlerdeki açılar değişiyor vs vs...

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@bislet

Üst borunun eğimi bir şey ifade etmiyor ölçerken, ölçüm zaten aynakol ve sele borusu girişi kısmında bitiyor. Görünüm olarak daha ufak gözükebilir tabi.