Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro mu değiştirmeliyim yoksa boğaz mı ?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Berk Mercancı tarafından paylaşıldı.

1. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Merhaba. Forumdan 2. el olarak yol bisikleti almıştım. Boyum 1,85 ve aldığım bisikletin boyu 60 santimdi. Ben de 2-3 santim büyük olsa sorun olmaz diyerek aldım bisikleti fakat şu an üst borunun bana uzun geldiğini farkettim. Yolda giderken ağrı yapmaya başlıyor. Çözüm olarak Kadro değiştirmeye kadar vermiştim ama o da masraflı ve uğraştırıcı bi iş o yüzden 100 mm olan gidon boğazımı resimdeki gibi bir boğazla değiştirmeyi düşünüyorum. Sizlerinde fikrini almak istedim.

Not: Kadro takası yapacak olan varsa onlarla da görüşebilrim. Kadrom Drag Blade'tir. İkinci El Yol Bisikleti bölümünde ilanı vardır...

2. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyordum. Fakat bendeki sıkıntı daha çok açılarla ilgiliydi, sanırım üst boru biraz kısa geliyordu. Neredeyse kadroyu değiştirecekken ben de boğazı değiştirdim, açı ayarlı boğaz aldım.

Benim size tavsiyem, kadro ile ilgili tek sıkıntı üst boru uzunluğu ise, kısa gidon boğazı denemenizdir. Ben boğazı değiştirince çok rahatladım. Tabii benim bisiklet mtb, açı ayarlı boğaz kullanmamda sıkıntı yok. Ama yol bisikleti için kısa boğaz gerekli. Eğer yine rahat edemezseniz kadroyu değiştirirsiniz. Denemenin zararı yok. Çözüm bulmanız dileğimle

Berk Mercancı bunu beğendi.
  3. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Evet 15 dolara bi boğaz alırım, rahat etmezsem kadro değiştirirm artık yapıcak bişey yok...