Kadro mu büyük geldi ?

Buse Evren

Üye
Tepki
27
Ablamın hesabından gırıyorum kusura bakmayın :D 1 hafta kadar önce carraro 419 aldım boyum 183 kadro boyu ise 18.5.
15.5 in küçük geliceğini düşündüm ama geldikten sonra sele en alttayken bile oturunca ayaklarım 1cm kadar havada oluyor :( Aklımda hep 711v vardı 18inch bulamamıştım 16inch i de küçük gelir sanmıştım, yeni kadro mu almalıyım eğer herhangi 1 zararı yoksa devam mı etmeliyim ? Sonuçta ergenlikteyim yaşım 17(sayılır) en az 5cm uzarım daha...

Scudo

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
@Buse Evren

hiç telaşa kapılmayın. bir süre sonra alışıyor insan :)
hem boyunuz da çıkacakmış sorun yok sanırsam

Tepki
75
boyunuz ile kadro doğru orantılı görünüyor yakın zamanda alışırsınız biraz daha bekleyin bence

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Kadronun boyu size göre büyük,fakat 17 yaşında gençten bir arkadaş olduğunuzdan bu sene ayaklarınız yere basmasa da,seneye kesin olur.Hayırlı olsun.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
183 cm boyla sele en alta indirildiğinde ayağınız nasıl yere basmıyor anlamadım?

Tepki
43
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar hepinize selamlar...Bende de 18,5'' kadro var,boyum 1.73-1.75 arası,ben de aynı sorunu yaşar mıyım ? İşin sadece boyla değil,aynı zamanda bacak arası uzunluğuyla da ilgili olduğu söyleniyor,abimin 16,5'' bisikleti bana oluyor,2 inch'ten çok şey değişmez herhalde ? :)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Link bilgileri hakikaten çok güzel. Ayrıca ailenize Allah'ü Teala'dan acil şifalar dilerim. Sağlık ve afiyetle....

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
ayaklarının altı yere paralelken zaten yere temas etmemesi lazım, ayak uçlarını aşağıya doğru çevirerek zemine dokunabilirsin. ferhat köse abinin verdiği linklerde anlatılan ideal oturma pozisyonunu yakaladığında ortaya çıkan sonuç bu ve gayet normal. ama sen ayak uçlarını tamamen aşağıya doğru çevirmene rağmen hala yere dokunamıyorsan, boyun uzun olmasına rağmen bacakların kısadır.

bisikleti ya da kadroyu değiştirme imkanı varsa, bisikleti aldığın yerle bir görüş derim. bisikletin bütün parçalarını söküp kadroyu değiştirme işlemi için normalde biraz yüksek işçilik alınır; ama satıcı esnaflığı biliyorsa, satış sonrası hizmet kapsamında bu işçilik ücreti konusunda mümkün olduğunca kolaylık yapacaktır. yok eğer adam odunsa, yapacak birşey yok; büyümeyi bekleyeceksin ve bir daha o dükkandan bir tane vida bile almayacaksın bu kadar basit...

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
Seleye otururken ayaklarınızın yere değmesi gerekmiyor zaten en azından her ikisininde değmesi gerekmiyor. Sele üzerindeyken aşağıda olan pedal da ki bacağınızın diz kısmından çok az kırılmış (tamamen düz olmamalı ya da pedalı en aşşağı itmek için sele üzerinde sağa sola kaymamalısınız. ) olmalı.

En azından ben araştırıp bunları buldum ve ayarlarım bunlara göre. Seleye otururken ayaklarım yere değmiyor.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Mutlu, 18.5 sana çok büyük gelir. 16-17 almalısın. Bu cevap boyu 173 olan arkadaş içindi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sana kalmış bir şey ben 1.80 boy 80 cm bacak boyumla 16" giant xtc advandec 3 kadro kullanıyorum bundan öncede 16" sedona 781 kullandım gayet rahatım.16" den büyük kadrolar bayıyor beni çok sıkıcı oluyor.

Tepki
1
Kadro boyu uygun bence de, ayaklarının zaten yere basmaması gerekir, sele ayarını ; seleye tam oturup topuğun pedala basarken bacağının hiç kırılmaması (dümdüzken) gereken şekilde yap, forumda bunla ilgili resimli anlatım da var, sele üzerinde otururken yere basman zor,trafikte durduğun zaman seleden inip ayakta bekleme yapmalısın.