Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro-Maşa boya sökümü ve boyanması

Konu, 'Kadrolar' kısmında Gökhan Ö. tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar
    Bisikletlerimin üzerlerindeki marka stickerlarını sökmek istiyorum.
    Stickerlara hazır girişmişken,biliyorum işi çok zorlaştırmak oluyor ama , üzerindeki ana rengin haricindeki desen/çizgileri de kendi zevkime göre yeniden yapmak istiyorum. Öncelikle cyclocross bisikletime girişip başarı durumuna göre diğerine geçerim diye planladım.
    Sanırım en temizi kadro ve maşadaki boyayı komple sökmek ve yeniden boyamak. Kadro alüminyum , maşa karbon. Boya sökmek için kimyasal kullanımayı planlıyorum ama karbon maşa üzerinde boya sökücü kimyasalın istenmeyen bi etki bırakmasından çekiniyorum. Alüminyum üzerinde kullanımında sorun olmadığından forumda çok yerde bahsedilmiş ancak karbon üzerinde boya sökücü kimyasal kullanımı hakkında ait bilgim yok.
    Boyama, zımparalama işlemi yaparken karbon maşayla ilgili dikkat etmek gereken nüanslar var mı acaba?
    Ben denk gelemedim ama eğer başka bi konuda cevaplarım varsa, link verseniz de olur , sorun değil ...
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler :rolleyes:

2. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kadronun boyasını sökseniz bile kendiniz boyamayın elektrostatik boya öneririm ,karbon aşa içinse hiç bişey diyemeyeceğim

3. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Karbon parçalardaki boyayı kaldırmak için sanıyorum sırasıyla 1200 ve 1500 numara su zımparası kullanılıyor. Dikkatlice, karbon liflere zarar vermeden zımparalama yapmanız gerekecek.

Saygılar

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Komple kadroyu boyamaktansa:kadronuzun üzerindeki stickerleri dikkatlice alttaki boyaya zarar vermeden sökün ve sadece stickerlerın söküldüğü boyanın kısmını local ( kısmi ) olarak boyayın.
    Eski boyalı bölümleri bulaştırmamak içinse kağıt bant ve gazete kağıdı kullanın.

5. Cem Özyurt

Cem Özyurt Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    öncelikle stickerları kaldırdığınızda, kalkan kısım çukurda kalacak, o yüzden 3. yorum mümkün gözükmüyor, kadroyu baştan boyayın bu işlem çok zor değil hem eğlenir hem gönlünüze göre boyarsınız, bu işlemi daha önce yapmıştım belki görmemişsinizdir;

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=93763

karbon maşaya gelince, en ince zımparayla kaldırırsanız problem olmaz diye düşünüyorum, ama tamamen içiniz rahat etsin, boyayı kaldırmadan boyayın, bu işlemi de daha önce uyguladım herhangi bir problem olmuyor, 2-3 kat atarsınız alttaki fon kapanana kadar, zımparalanmıştan farksız oluyor, kolay gelsin

Gökhan Ö. bunu beğendi.