Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro + Maşa Alüminyum bayan bisikleti bulmak zormuş

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Mete Can Karahasan tarafından paylaşıldı.

1. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Birçok markanın çelik maşalı bisikletleri satışta gözüküyor ancak kendim alüminyum maşalı kullandığım, hantal ve paslanmaya yatkın olduğu için başkasına öneremiyorum. Aluminyum düz maşalı bayan bisikleti arıyorum. Çok kolay değil. Yardım gerek :) Edenlere teşekkürler şimdiden.

2. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
  3. eserburak

eserburak Yeni Üye

Seviye:
    Artık bayan bisikleti, erkek bisikleti gibi kavramların olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bacak boyuna göre kadro seçiyoruz ve her halukarda ister erkek, ister kadın olsun kadronun üst borusu ayakta durduğumuzda alçakta kalıyor ve sıkıntı yaratmıyor. Olayın cinsiyetle değil doğru kadro boyu seçimiyle ilgisi var.

4. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Bacak boyuna göre seçimde size katılıyorum ancak erkek ve kadın iskelet sisteminde farklılıklar var. Tüm boya orantıladığımızda erkeklerin omurgaları, kadınların ise bacak boyu daha uzun. Sonuçta bisikletlerin de boy boy gelmesinin sebebi bu, gidona uzanırken sırtımızın açısının bisikletin kullanım amacındaki rahatlıkta olması. Cevap vermek zor, ama işi felsefeye çekecek kadar da zor değil diye düşünüyorum :)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  5. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  6. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Scott bisikletler çok şekil. Disk fren dahil, potansiyel var bu bisiklette görebildiğim kadarıyla. Öneriler için teşekkür ediyorum herkese :)