Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro kulağı ayrı olmayan bisikletlerin(ssli) kulağı yamulunca ne yapılıyor?

Konu, 'Kadrolar' kısmında byhsyn34 tarafından paylaşıldı.

1. byhsyn34

byhsyn34 Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin I
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şekillerde görüldüğü gibi özellikle tur bisikletlerinde, kadrolarında ek bir kulak olmayan modeller var bu tür bisikletlerde kadro kulağında bir yamulma, burkulma kırılma durumlarında neler yapılıyor? Teker takma yerine takılan kulaklar var fakat çoğu bisikletin teker takma yeri(özel bir adı var mı?) tam tekerin içinden geçen vidaya göre... Bu durumlarda ne yapılması gerekiyor? Hangi tür kulak kullanılacak? Düzeltme 1-2 tamam peki kırılınca ?
    kulak2.jpg kulak1.jpg

2. Altın Sikke

Altın Sikke Programmer

Adı:
    Doğukan S.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

3. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Alttaki surly bisiklet üzerinden konuşayım. Surly özellikle uzun turlarcular için yaptığı bisikletlerle bilinir. Bu bisikletler çeliktir. Çelik, kuvvet uygulandığında hemen kırılmayan esnediğinde yaylım yaylım esneyen bir yapıya sahiptirler. Bir nevi kendinden amortisörlü. Uzun turcular için ürettiği bisikletin kadro kulağının tümleşik olmasının sebebi ise, eğer tur yapan kişi dünyanın az gelişmiş bölgelerine veya herhangi bisikletçinin dahi olmadığı bir yerde kadro kulağını kırarsa kadro kulağı aramakla uğraşmasın. Bisiklet Çelik nasıl olsa, kendisine en yakın bir kaynakçıya gidip kaynağını kolayca yapıp yoluna devam etsin diye böyle düşünülmüş birşey. :)

4. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

5. byhsyn34

byhsyn34 Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin I
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nasıl yani gerçekten kaynaktan başka bir çözümü yok mu? Bir de o parçayı kaynaklattırmak ayrı bir iş... Tura çıkarken yedek kulak önemli diyordum ben de peh ;)
    İngiliççe sitelerde de pek bir şey göremedim

6. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    küçük yamulmalarda ayarlı pense ile güzelce sıkıştırıp yavaş yavaş güç uygulayarakdüzeltilir, çok yamulduysa demirciye gideceksiniz ısıtıp düzeltecek ondan sonra soğuk suya daldırması gerekiyor, kırıldıysa eğer iyi bir kaynak ustası eskisinden bile sağlam hale getiriyor. hepsini denedim başka yolu yok :)