Kadro koruması

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle iyi geceler herkese bu tür transparan koruyucularla bisikleti çizilmelere karşı korumayı düşünüyorum sizce uygun ve etkili olur mu?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/f1305848fd7d2376a9454d1abeb46d88.jpg

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Küçük çizikler için kullanışlı ayrıca ilk günkü parlaklığını korumasına yardımcı olur. Sorun bunu kadro üzerine güzel işçilikle kaplamakta.

• Beğen
Tepkiler: edge35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@shaqovictr Bahsettiğiniz malzemeyi kadroya uygulamak oldukça zahmetli ve ustalık gerektiren bir iş. Bütün kadroyu bu malzemeyle kaplamak inanılmaz vakit, emek ve dikkat ister. Ayrıca bu malzemenin üzerindeki yapışkan tabakanın boyanıza zarar verip vermeyeceği veya koruma açısından ne kadar işlevsel olacağı muallak! Bu yüzden bence bisikletinize gereken özeni göstermeniz daha doğru bir tercih gibi, olabilecek diğer küçük çiziklere de artık yapacak pek bir şey yok maalesef, görmezden gelmek büyük bir sorun yaratmamalı diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cevaplarınız ile aydınlattığınız için teşekkürler

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
Hocam ben bu stickerların en kalitelisinden kullandım bilen bilir DC fix marka. önerim sadece çizilmesi muhtemel yerleri kaplayın tüm kadroyu kaplamak çıplak kadro üzerinde bile zor olacaktır, maşa, arka çatal, üst boru üstü, alt boru altı gibi yerleri kaplasanız yeter. Uzun süre kullandıktan sonra çıkarırken illaki altta yapışkan bırakıyor onuda gaz yağı ile gideriyorsunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fakir Kemancı
Hocam hazır bilen biri bulmuşken sorayım bu gaz yağı nerde bulunur yapışkan var biraz kadroda

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@shaqovictr sanayi sitelerinde bulabilirsiniz. Satışı az olduğu için bazı dükkanlar tekel durumundaysa fahiş fiyatlar isteyebilir. Eğer yapışkanlı bölge küçükse saf alkol hatta kolonya bile işinizi görür. Ancak gaz yağı ile aktarıcı zincir aynakol da temizleniyor şart bence.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Bisikletin taş sıçraması muhtemel yerleri, en çok dayanılan yerleri, bizim temas ettiğimiz yerleri kaplanabilir. Bunlar üst boru, alt borunun altı, ve maşa

• Beğen
Tepkiler: ghostt

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
Bu stickeri nereden temin edebilirim bende boyle bir koruma saglamak istiyorum bisikletim icin.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link) dan zefal kadro altı koruyucu sipariş verdim ve bugün elime ulaştı, fiyatı gayet uygun diyebilirim. Eğer benim gibi bisikletinizin boyasını korumak istiyor iseniz tavsiye ederim. Garajımın yerleri temiz olduğu söylenemez kusura bakmayın.
IMG_20220406_155320.jpgIMG_20220406_160048.jpg

• Beğen
Tepkiler: ratm

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.470
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) dan zefal kadro altı koruyucu sipariş verdim ve bugün elime ulaştı, fiyatı gayet uygun diyebilirim. Eğer benim gibi bisikletinizin boyasını korumak istiyor iseniz tavsiye ederim. Garajımın yerleri temiz olduğu söylenemez kusura bakmayın.
Bunun yerine kaplama yaptırsaydınız daha iyi olmaz mıydı?

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunun yerine kaplama yaptırsaydınız daha iyi olmaz mıydı?
Bunu daha pratik buldum, haftada iki kez bisikletimi temizlediğim için, bunun çıkartıp takması daha kolay geliyor.

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak