Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Garantisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aydın Hiçyılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Hiçyılmaz

Aydın Hiçyılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar benim merak ettiğim karbon kadrolar için verilen garanti süresi. Mesela Specialized için ömür boyu garantisi var deniliyor. Acaba bu doğru mu? Bu markanın dışında ömür boyu garanti veren başka firmalarda var mı? Örneğin giant, canondale, corratec, scott, trek, geotech, bianchi bibi markaların karbon kadrolarına verdiği garanti süresi nedir? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

FatihDokmeci bunu beğendi.
  2. Kerem Gürgüt

Kerem Gürgüt Kıdemli Üye

Seviye:
    bildiğim kadarıyla kronlarda ömür boyu garanti var... ama diğerleri hakkında bir bilgim yok malesef...

Aydın Hiçyılmaz bunu beğendi.
  3. Alper Taşcı

Alper Taşcı Aktif Üye

Seviye:
    bende sadece kronu biliyorum birde salcanonun varmı acaba:D

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Specialized dünyada ömür boyu garantiyi veren ilk firmadır kadrolarına ve karbon kadrolarına da ilk ürettiği zamandan beri bu garantiyi vermektedir...

Aynı garantiyi Cannondale de vermektedir...

Scott, Giant, Trek ise aleminyum kadrolarına ömür boyu garanti veriryor karbon kadrolarına ise son 2-3 seneye yakındır ömür boyu garanti vermeye başladılar daha önce yoktu... Ayrıca bu markaların kadroları ile yarışa girdiğiniz biliniyor ise yada yarışa giriyor iseniz ömür boyu garantiniz tehlikeye girer çünkü bisikletinizi limitlerde kullanma durumuna sokmuş olursunuz...

Fakat Specialized bütün bisikletlerini en limit kullanımlara göre tasarladığı için amatör yada porfesyonel sporcu fark etmeksizin yarışa girmiş olsanız dahi ömür boyu garanti kavramını sürdürür... Şuan Türkiye de işleyen en hızlı garanti süreci yine Specialized'e aittir..

5. Aydın Hiçyılmaz

Seviye:
    Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Hasan Bey özellikle ayrıntılı olarak verdiğiniz bilgi için size teşekkür ederim.

6. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Yalnız bir dipnot: burada sözü geçen ömür sizinki değil, kadroya biçilmiş ticari ömürdür ki o da 5-10 sene arası bir süre olmalı. (Bunu daha iyi bilen arkadaşlar vardır)

7. Aydın Hiçyılmaz

Seviye:
    Sayın Burçak bu uyarı dipnotunu belirttiğiniz için teşekkür edrim. Ben bu garanti olayını 2 ay önce Yeşil Bisiklete ve Erdoğanlar Bisiklete scott bisikletler için sormuştum. Erdoğanlar ömür boyu demişti. Yeşil bisiklet ise 5 yıl demişti. O zaman bundan ne anlamamız lazım. Demekki scott kadroya biçilen ömür 5 yıl. Yani sonuçta telofandan ayrıntılı olarakda bir açıklama yapmıyorlar.

8. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Süre olarak ben de kesin birşey bilmiyorum.. Daha önce yine başka bir konuda konuşulmuştu; oradan bu sürenin öyle çok da uzun olmadığını hatırlıyorum sadece.
    Ama şunu söyleyebilirim; 5 sene garanti demek, o kadronun ömrü 5 sene demek değil. Ama firmanın o süre zarfında ürünün bozulmayacağını önermesi de değildir.
    Sonuçta seri imalat yapan firmalar bir ürünün ne kadar bir süre zarfında ne oranda arıza çıkarabileceğini öngörüp buna göre garanti verir ve bu hatalı ürünlerin bedeli de aslında ürün fiyatı içersine dahil edilir. Firma ne kadar hatasız çalışırsa ürün fiyatını o kadar düşürebilir.
    Sonuç; herkes ömürboyu garanti verebilir, marifet bunu rakiplerle rekabet edecek fiyatlarla birleştirmek.

FatihDokmeci ve Aydın Hiçyılmaz bunu beğendi.
  9. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güzel konu,teşekkürler.

10. Y.Toygar

Y.Toygar Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron'un alü kadroralara garantisi war ( ömür boyu ) ama xc5000 ( karbon ) olan modelinde ömür boyu garanti varmıdır bilemem :D

11. csuns

csuns Üye

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, bisikletim kısa mesafeden duvara devrildi ufak bir göçük oluştu kadroda tehlike arz edecek kadar değil, cannondale cx5 ömür boyu kadro garantisi var ancak bu durumda değişim söz konusu olur mu ne dersiniz ?

12. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:
    Firmaya detaylı fotoğraflarını cek,olayı tam olduğu gibi dürustçe yaz. Bir şansını dene. Dünya markaları müşterilerini memnun etmeyi çok sever.

berktx bunu beğendi.