Kadro Fren Pivotu

Kron Zeon

Üye
Tepki
8
Arkadaslar kadromdakı ve maşamdakı fren pivotlarını söktüm ancak ne yapsamda kadronun sol tarafındakı pivot cıkmadı bıraz daha zorlarsam pıvotun anahtarla tuttugum yerı deforme olcak ve hiç sökemıcem bu konuda bı onerısı olan varmı

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Başıma gelmişti benim de. Hatta bir de anahtar kırmışlığım var. En etkili yöntem pivotu bir mengeneye sıkıştırıp kadroyu çevirmek. Anahtarla insan istediği gibi güç veremiyor.

Kron Zeon

Üye
Tepki
8
Teşekkur ederim
wd 40 denedım ancak sonuc sıfır ve bısıklet toplu halde oldugundan mengene işi zor gibi geliyor bana, başka bir yöntemi yokmudur acaba?

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Pivotları sökmek için,ne tür anahtar kullanıyorsunuz acaba ?
Anahtarın tuttuğu yerde herhangi bir deformasyon varsa,Eğe ile kenarları belirginleşene kadar düzeltebilirsiniz.
Sökme işleminde ''Kurbağacık'' anahtarı kullanmanızı öneririm,sıyırma riski az olur.http://www.alpay.com.tr/urun_resim/3479_.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kron Zeon

Kron Zeon

Üye
Tepki
8
Acaba vida acma yonu tersmı yani saat yonunun tersıne olması gerekmıyormu?

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@Kron Zeon
Sol taraftaki pivotu tekerlek yönüne çevirirseniz sıkılır.Saat yönünün tersine ise gevşer;)

• Beğen
Tepkiler: Kron Zeon

Kron Zeon

Üye
Tepki
8
Arkadaslar herkese cok tesekkur ederım eğe yardımıyla bir anatharı 8.5 numara yapınca pivota tam oturdu ve sıyırma olayı ortadan kalktı umarım bu olay baska kımsenın başına gelmez, gelırsede inşallah bu yazı yardımcı olur

Herkese iyi forumlar