Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro deldirmek ??

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ömer Özen tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Özen

Ömer Özen Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Şu anda benim elimde Salcano NG650 var. Ancak bu bisikletin kadrosu delik değil. Bende su takmak için sele arkası aparatı aldım. Bi kaç hafta kullandım. Sonra çukura girdim. O aparat kırıldı. Japon'la tutturdum oldu gibi ancak dolu su koyunca gene oynuyor. Bende bundan baya sıkıldım. Aklıma kadro deldirmek geldi. Ancak çoğu kişi deldirme bozulur deldirme şey olur falan dedi. Sizlerede sormak istedim. Ne yapmayalıyım ?? Kadroyu deldirip suluk yerimi taktırmalıyım yoksa suyu çantamda mı taşımalıyım ??

Şimdiden teşekkürler...

2. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    gidona takılan suluk kafesleri görmüştüm internette, biraz araştır bulursun, onu bulamazsan bile gidon çantası alıp onun içine atarsın suluğunu, başka bir alternatif olarak kafesi plastik kelepçelerle gidona bağlayabilirsin.

H.ibrahim Erdemir ve Önder AŞIK bunu beğendi.
  3. Ömer Özen

Ömer Özen Aktif Üye

Seviye:
    hmm mantıklı olabilir kelepçe yöntemi. ama tabi gidon çantası en mantıklısı gibi :)

4. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kadro deldirmek istiyorsan iyi bir tornacı ve cnc makinası olan bir yere gidip deldirip punto makinası ile içine pasolu aluminyum bir parça var onu takacaklar ve daha sonra orayı boyarsın ve civata ile suluğunu bağlarsın.
    o parçayı bisiklet toplayan bisikletçilere sorabilirsin bazı kadrolar deliksiz gelip burada Türkiye'de delinip puntolanıp suluk kafesleri montaj yapılıyor.

5. Mehmet Fatih Karakaş

Mehmet Fatih Karakaş Aktif Üye

Seviye:
    ng650 bende de var. ve aynı dertten müzdaripim. eğer iyi delinmezse kadron çatlama yapabilir. oraya alüminyum bir parça takılmaz ya da kötü takılırsa oradan su alıp paslanma yapabilir. plastik kelepçeyi ben de denedim ama kayıyor malesef pek yararlı olmadı. en iyisi çantanda taşımak :)

6. Mehmet Fatih Karakaş

Mehmet Fatih Karakaş Aktif Üye

Seviye:
    ng650 bende de var. ve aynı dertten müzdaripim. eğer iyi delinmezse kadron çatlama yapabilir. oraya alüminyum bir parça takılmaz ya da kötü takılırsa oradan su alıp paslanma yapabilir. plastik kelepçeyi ben de denedim ama kayıyor malesef pek yararlı olmadı. en iyisi çantanda taşımak :)

7. Ömer Özen

Ömer Özen Aktif Üye

Seviye:
    evet çantada taşınabilir ancak bügün yaklaşık olarak 70km. yol yaptım. çantamda su olduğu için omzum koptu gibi. çantada çok zor oluyor. ya kadro değişecek yada omzumuz ağrıyacak başka çare yok malesef :)

8. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
  9. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba bence kadroyla oynamak yerine bir tane camelbag alsan daha iyi olabilir hem icindede 2 lt su torbası olanlar var onlar isini görür bence.

10. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bencede su kafesi uygun olur. 2 gün önce bende ng650 aldım. Ona bagaj takmak istiyorum. takılabilir mi? Bi bilginiz var mı acaba ?

11. Ömer Özen

Ömer Özen Aktif Üye

Seviye:
    bagaj için heybe lazım benim bildiğim. onu taktıktan sonra istediğini takarsın.

Ahmet A. bunu beğendi.
  12. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler