Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro değiştirme ölçüler hakkında

Konu, 'Kadrolar' kısmında Burak Salgın tarafından paylaşıldı.

1. Burak Salgın

Burak Salgın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selamlar.

sedona 741 18" kadrom mevcut. değiştirmek istiyorum. dikkat etmem gereken ölçüler nedir acaba? aynakol girişi standart sanırım? nerelerde farklılıklar oluyor?

sadece maşa ve sele borusundamı? düşündüğüm kadro 17" veya 15" ölçü ufalmalarında boyut farkı oluyormu?

Teşekkürler.

2. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bilgiye ihtiyacim var. Yardim lutfen

3. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Evet, sele borusu (seatpost) çapı oldukça geniş bir yelpazede değişiyor, aynı olması avantaj ama bunu tutturacağım diye daha çok beğendiğiniz bir kadroyu elemeyin bence.

Diğer bir dikkat edilecek nokta da Furş tipi. Çoğu kadro 1 1/8 maşa borusu alıyor onda sıkıntı olmaz ancak farklı farklı furş tipleri var; Integrated vs.. Şu an kullandığınızla aynı olduğundan emin olun. Daha küçük boya geçeceğiniz için boru uzunluğu problem olmayacaktır.

Kadronun sele borusu çapı ise ön aktarıcı kelepçesi açısından önemli. Ayrıca vites kablosu ön aktarıcıya alttan mı üstten mi geliyor? Bu da şu ankiyle aynı olmalı, yoksa aktarıcı değiştirmeniz gerekir.

Ve de normalde her kadronun tasarlanırken baz alınan bir ön maşa travel'i vardır; alacağınız kadronun elinizdeki maşanın travel'ına uygun olduğundan emin olun. Yani daha genel olarak söylemek gerekirse; elinizde bir 80-100mm'lik XC maşası varsa downhill kadrosu almayın ;)

Orta göbek 68mm İngiliz, arka maşa açıklığı 135mm'dir, bunlar standarttır, yine de kontrol edin isterseniz..

Diskfren veya V-fren uyumu vs bunları sölemiyorum artık.. ;)

Burak Salgın ve Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  4. Burak Salgın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yok trail kadrosu alıyorum. o kadar değil:)
    sıkıntı seledeyse sorun yok, çözülmücek iş değil. aynakol ve maşadan korkmuştum. maşada 1 1/8 imiş.sadece selede sıkıntı olabilir.

yardım için teşekkürler. çok bilgilendirici oldu.