Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Değişimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OnurÖzdağ tarafından paylaşıldı.

1. OnurÖzdağ

OnurÖzdağ Aktif Üye

Adı:
    Onur Özdağ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar BİTE'ın bir bisikletine sahibim. Ama hangi model olduğunu tam olarak bilmiyorum. Üstünde Tourney set var ama geçen günlerde FC-M171 aynakol aldım bisiklete kaza geçirdiğim ve aynakol kolu kırıldığı için. Artık yavaştan bisikleti modifiye edeyim diyorum. :) İlk olarak kadroyla başlayacağım çünkü çift süspansiyonlu ve enerjimin büyük bir kısmı oraya gidiyor ama bir işe de yaramıyor. O yüzden kadroyla başlama karar verdim. (Bisiklet değiştiremem şuan çünkü bu bisiklet 1.5 yıl civarında olmasına rağmen 100 km yaptığım bile kesin değil ve kullanmak istiyorum biraz.) Kadro değişiminde dikkat etmem gereken parçaları söyler misiniz(uyumluluk açısından) ve 200-300 civarına 0 yada 2.el kadro önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. :)

2. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir zamanlar benimde çift amortisörlü bir bisikletim vardı ve kadrosunu değiştirmeye kalkmıştım.Sonuç olarak elde ettiğim bisikletin sıfırı ile aynı parayı harcamış fakat ikinci el ve daha düşük donanımlı bir bisiklet elde etmiştim.Çünkü yeni kadroya eski gidon,pedal göbeği,vites sistemi,hatta sele borusu bile uymamıştı.Bence iyi düşün.

3. OnurÖzdağ

OnurÖzdağ Aktif Üye

Adı:
    Onur Özdağ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Düşüneceğim ancak bisiklet değiştirmeye kalksam sanırım 600-700 TL üstüne daha iyi donanım ne kadar bulabilirim bilmiyorum ocağın ortasına kadar belki 1000 TL civarı biriktirebilirim o da kesin değil ve 1000 TL ye arada fark çok yoktur diye düşünüyorum. Tüm parçalrı ölçsem ve kadroyu ikinci el alacağım için (400 TL ye çıkabilirsem Aliexpress'ten Giant Xtc kadrosu da sipariş edebilirim ama uymazsa dedğiniz gibi boşa para gidecek) satın alacağım kişiden de uyan boyutları ölçtürtüp verileri karşılaştırsam hem garanti olur hem de çok fazla ödemem.

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  4. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende Bianchi shark vardı Bu bisikleti 5600km kullanmıştım ve zıplamaktan sıkılıp kadroyu değiştimek istedim. Aldığım kadro 2010 model Sedona 751 kadrosuydu. Eski bisikletin furc takımı, pedal göbeği, sele boru ve kelepçesi, ön aktarıcının kelepçesi yeni kadroya uymamıştı.İlk aklıma gelenler bunlar. Maddi kısmı dışında ise uğraşması zevkliydi. Bunları göze alarak başlayın. Şimdiden kolay gelsin.