Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro çatlağı hakkında

Konu, 'Kadrolar' kısmında yunus koç tarafından paylaşıldı.

1. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar kadrodaki bi çatlak nasıl anlaşılır?yani bisikletin her yerini psikopat gibi didiklemekten başka :)

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bazen catlayan kadro ses yapar, bazen ise kadronun cok alakasiz tepki verdigini, garip bi sekilde esnedigini görürsünüz.

yunus koç bunu beğendi.
  3. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    bu gün arkadaşım kadronun arka üçgeninin anormal bi şekilde esnediğini söyledi bende çatladığından şüpe ediyorum.kadrom amoeba hussar xc ama ben biraz sert kullanıyorum yani pekte xc kullanmıyorum.

4. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Metal çatlaklarını ileri bilimsel ve ulaşamacağımız sistemlerle
    Debye-Scherrer Kamerası veya Guinier Odaklama Kamerası ile araştırmak mümkün.
    Eğer taşınabilir ve belkide ulaşabilir bir sistem arıyorsanız çatlaklar daha gözle görülür,kulakla duyulur veya hissedilir boyutlara ulaşmadan şu aletle peşine düşebilirsiniz.

http://www.foerstergroup.com/Maintenance/crack_detection.html

HaliliOzturk ve yunus koç bunu beğendi.
  5. yarışcı 3

yarışcı 3 Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu eleti nerde kimde bulucaz.Bu biraz daha profesyonel bir alet.Bisikleti satsak alamayız belki bunu :)

6. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ameoba hussar kadro bu sene Eskişehir Sarısungur göleti'nin olduğu yerde Esbike mtb takımı'nın düzenlediği yarışdada kırılmıştı hatırlarsınız.Kadro ile 21.000 km yapılmış. Erdoğanlar bisiklet'in garanti kapsamında değiştireceğini söyledi.Aklınızda olsun.Hussar kadro kırılmadı değil.Fotoğrafını bulursam ekleyeceğim.

Buyrun arka üçgen değil ama çok sağlam bir kadro değil sonuçta hussar.

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Su koyu isaretledigim sözü söyleyebilmek icin kirik bir tane Hussar kadrodan daha fazlasi gerekiyor bence.

yunus koç bunu beğendi.
  8. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında doğru kullandıkça bana kalırsa sağlam bi kadro ama benim gibi doğru kullanmayanlarda vardır heralde.buda onlardan biri diye tahmin ediyorum.

9. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Halil abi Eskişehir'dede bir arkadaşın kırıldı Hussar kadrosu.Açıları bence çok iyi değil.Bu benim düşüncem.Ben o kadroyu sağlam olarak görmüyorum.

10. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de aynı nedenle "belki ulaşabilir" yazdım.
    Ama forumu takip eden mağaza sahipleri var.Bisikletsevere hizmette diğerlerinden farklı olabilmek için iyi bir fırsat.

yarışcı 3, yunus koç ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  11. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir belgeselden hatırlıyor olabilirim, Metal çatlaklarını bulmak için parçayı ince bir yağ ile sıvayıp sonra silip kurutuyor, sonra çatlaktan sızan sıvı sayesinde çatlağı buluyorlardı ama kadrodaki çatlaklar kılcal olacağından bu şekilde bulunabileceğini pek sanmam.

yunus koç bunu beğendi.
  12. Orcanismail

Orcanismail Yeni Üye

Adı:
    İsmail Orçan
    Kışın ikinci el olarak scott scale 70 almıştım alışverişden bir süre sonra kadroda çatlak olduğunu fark ettim adamı aradım birşey olmaz deyip geçiştirdi bende önemsemedim kışın pek kullanmadım ztn adamın numarası kimlik bilgileri var adamı yaz başında maşanın zor dönmesi boşluğundan dolayı aradım birazda araştırmalar sonucu kadronun ömür boyu garantili oldugunu söylediler adamı aradığımda ise sen kimsin diyor tanımıyorum seni deyip üstüne birde hakaret yiyorum sizce ne yapmalıyım bu durumda bunun tamiri olabilirmi yada değişim yapılabilirmi bu şekil kullanırken güvende hissetmiyorum kendimi arazide sürmeyi sevende birisiyim ne yapmalıyım sizce bu kadro yüzünden kafayı yicem nerdeyse

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  13. hakanemrez

hakanemrez Musician & Academician

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir bisikletçiye gösterin . Bu çatlak mi yoksa derinlemesine giden bir damar mı? Bazısı yüzeysel olabiliyor . Bir de scott marka kadro garantisi yok mu ? Bu tarz markalar ömür boyu garanti vermiyor mu? Ki veriyor yazmışsınız. Bence direk scott yetkili servisine götürün orada ücretsiz halletsinler.

14. Orcanismail

Orcanismail Yeni Üye

Adı:
    İsmail Orçan
    Bisikletçiye gösterdim ztn çatlak var kadroyu aldıgım şahıs yeni furç çakmış bisikletçi furç çakma diye bir tabir var ama bu bildiğin baya baya furçu çakmış dedi fotoğraflara bakarsanız yuvarlak siyah halka var çatlak görünmesin ve büyümesin diye onu çakmışlar altlı üstlü ben 2.el aldım merak ettiğim bunun tamiri olurmu değişim durumu varmıdır yetkili satıcısı kim...

15. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Scott markasında kadro garantisi ikinci şahıslara devredilemiyor. Sadece kadronun ilk sahibine garanti hizmeti sunuluyor. Zaten kadro garantisinden faydalanmak için ürünün faturasının elinizde olması lazım.

Resimde görülen ve sizin "bisikletçi furç çakmış" dediğiniz parça furç değil, çatlak ilerleyip de headtube kısmını dağıtmasın diye yüzük çakılmış oraya. Furç dediğimiz parça headtube kısmının içindedir.

Keşke kadroyu satın almadan önce bilen birine gösterseydiniz, bu haliyle kadroyu kullanmanız sizin için riskli olur.

16. Orcanismail

Orcanismail Yeni Üye

Adı:
    İsmail Orçan
    Mehmet kardeşim dediğin gibi yüzük takmış yüzüğün takılı oldugu kısım çatlak o ilerlemesin diye yapmış büyük ihtimal ama bu maşadaki boşluk neden oluyor onu anlamıyorum direksiyon dönmicek hale kadar sıkıyor bisikletçi boşluğu alıyoruz o halde bile sallanıyor maşa.furç takımı değişse düzelirmi yada kaynak olurmu bilmiyorum aldıgım adam ankarada bilgileride mevcut adama diyorum bilgilerini verirsen bisikletin kadrosunu değiştirme talebinde bulunacam diyorum adam tanımıyorum diyor ne yapmalıyım sizce bu durumda maşadaki boşluk yüzünden kadroyu çöpemi atmalıyım yokmu bunun tamiri fln 1500 tl para verdim bu bisiklete scott gibi marka malını bilmiyormu altında seri numarası fln yokmudur bunun çok canımı sıkmaya başladı sevdiğim sporu sırf böyle durumlar yüzünden bırakmak istemiyorum öğrenciyiz parada kolay birikmiyor. Yetkili satıcısı kimdir bu scottların

17. hakanemrez

hakanemrez Musician & Academician

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  18. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kadroyu satın aldığın kişiyi ifşa et. Çatlaklar konusunda seni bilgilendirmediği için etik olmayan bir satış yapmış.

19. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sizin satın aldığınız " adamın " satma nedeni buymuş işte.. Tırnak içinde adam onun yerine her şey yazılabilir,

Auron Sanchez ve uguryilmaz144 bunu beğendi.
  20. Furkan Alp

Furkan Alp Aktif Üye

Adı:
    Furkan Alp
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kendisini ifşa edin
    Biz de denk gelirsek alışveriş yapmayalım

uguryilmaz144 bunu beğendi.